BETA

09.06.2017

23:38

נושאים חמים

למרות הזיכוי - אחותו של חן איילתי משוכנעת: "הוא הרוצח"

השלווה הפסטורלית בקיבוץ מחניים נקרעה באחת לפני כשנה, כשחן איילתי הואשם ברצח אימו. לפני חודש וחצי זיכה אותו ביהמ"ש פה אחד. השופטים קבעו כי אשתו לשעבר והעדה המרכזית נגדו, לא אמינה. לאחר הזיכוי, רוני, אחותו של חן, אומרת: "למרות ההחלטה של ביהמ"ש אני משוכנעת שאחי הוא הרוצח"

לפני חודש וחצי זיכה בית המשפט המחוזי בנצרת פה אחד את חן איילתי מרצח אימו. אחותו רוני מתייצבת מול המצלמות וטוענת כי מאמינה שהוא הרוצח.

 

רוני ובעלה סטס, מסרבים לקבל את הזיכוי המשפטי. הם לא החמיצו שום דיון בחודשים האלה, וכל הזמן ההוא שתקו. עד עכשיו. "אני מאוד מאוכזבת מבית המשפט. אני חושבת שהם לא קראו את התמונה נכון. אני לא יודעת בוודאות מי רצח את אמא, אבל אני חושבת שחן עשה את זה", אמרה רוני.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

בכירי האיחוד האירופי תוהים: כיצד תוצאות הבחירות בבריטניה ישפיעו על ה"ברקזיט"?

מדינות באירופה חוששות מפיגועי התאבדות של דאע"ש בשבועיים הקרובים

דיווח: פלסטיני נהרג מירי צה"ל בעימותים בגבול רצועת עזה

 

 

 

"אני חושבת שחן עשה את זה". רוני איילתי, אחותו של חן איילתי שזוכה מרצח אימו(חדשות 10)

 

כזכור, מרים בת ה-74, אישה בריאה ופעילה, נמצאה במיטתה ללא רוח חיים. אבל כרטיס האשראי שלה שנגנב לפני המוות, דלת הבית שמישהו נעל מבחוץ ובעיקר הוויכוחים הכספיים בינה לבנה חן וכלתה פלישיה, גרמו לרוני ולבעלה לחשוד מיד שמדובר במוות לא טבעי. אכן הפתולוג קבע - מרים נרצחה בחניקה. "פשוט הלב נקרע ואף אחד לא נותן את הדין", סיפרה רוני.

 

חן ופלישיה נעצרו. הם הטילו אחד על האחר את האשם. העדות של פלישיה בעייתית אבל הפרקליטות נשענת עליה. "לא סביר שאשתך אומרת לך באותו ערב - 'יום אחד אני הולכת לפגוע בה' ואחרי זה אתה הולך לישון, ובאמצע הלילה היא מעירה אותך ואומרת לך - 'עשיתי את זה' ואתה חוזר לישון?", שואלת רוני.

 

את פלישיה אשתו הכיר חן בדרום אפריקה ובא איתה לישראל. הם חיו עם שלושת ילדיהם בקומה נפרדת בביתה של מרים והיו תלויים בה כלכלית. "בין פלישיה לבין מרים לא היו יחסים טובים", סיפרה שרה, חברת קיבוץ וחברה של מרים.

 

התיק הזה, קובעים השופטים, עמוס במחדלי חקירה. ברגע שבו הועלה החשד לרצח צריכים היו החוקרים להתחיל בפעולות חקירה ואז אפשר היה להוכיח מי רצח או רצחה.

 

חן איילתי זוכה, אשמתו לא הוכחה, זה החוק היבש. מרים איילתי נרצחה והשאלה, התעלומה, סביב מותה נותרה. "התחושה שלי שרצחו את אמא שלי בפעם השנייה", אמרה רוני. "לא נסגר לי מעגל".

 

 

חן איילתי (ארכיון)
 

חן איילתי (ארכיון)(ללא קרדיט)

 

עורכת הדין של חן איילתי, רמונה שלג, מסרה בתגובה: "חן מתאבל על מותה הטרגי של אימו ומנסה ככל יכולתו לשקם את חייו לאחר מאסר ממושך. חן חווה את האבל ומבין את כאבה וסבלה של משפחתו, עם זאת סבור שהפניית האצבע המאשימה נגדו שוב עתה, משוללת כל יסוד ואינה מסייעת למשפחתו לשקם את חייה ולשמר את זכרה של אימו, מרים איילתי. חן טען לאורך כל הדרך לחפותו, ביהמ"ש קיבל את עמדתו פה אחד ובצעד נדיר זיכה אותו סמוך לשמיעת הסיכומים והורה על שחרורו המיידי, וזאת כדי למנוע את המשך סבלו במעצר".