28.08.2018

18:34

חוזרים לגנים: ככה תדעו אם הגן שלכם מוצלח

הגיע הזמן שמישהו יעשה את זה - "בדרך לגן" הוא מיזם חברתי חדש להורים, שמרכז את כל המידע המקצועי על גנים לצד המלצות מהימנות של הורים אמיתיים

שלושה הורים ממרכז הארץ, שמצאו שלא קל למצוא את הגן הטוב ביותר עבור הילדים שלהם, עומדים מאחורי האתר, "בדרך לגן". מיה סטיבה, אמא של אלון, עו"ד ויזמית חברתית ניצן כץ, אבא של רפאל ונעמי, יזם ובעלים של גן ילדים פרט ורן לאונרד, אבא של עידו ורונה, מנהל מוצר ומתכנת ובעלים של חברת פיתוח תוכנה, חברו יחד והרימו פלטפורמה אינטרנטית, שתעזור לכל הורה למצוא את הגן הנכון עבור הילד שלו.

"בדרך לגן" דומה מאד למה ש- tripadvisor עשה לענף המלונאות. האנשים "האמיתיים" הם אלו שמדרגים את הגן.

"קצת לפני שמצאנו את עצמנו מאחרים לישיבה כי עצרנו לחקור חלזונות, עוד בשלב בו גם אנחנו כמו כולם חיפשנו את המסגרת המתאימה ביותר לקטנטנים שלנו וגילינו שמדובר במשימה לא פשוטה", אומרים היזמים, רצינו גן ילדים שיהיה קרוב לבית, שתהיה בו חצר משחקים ושיהיה מבוקר ומאושר, רצינו צוות מנוסה, גישה חינוכית בולטת ויחס חם, רצינו אוכל בריא ויחס צפוף בין אנשי צוות לילדים, רצינו את הכי טוב לקטנטנים שלנו ויותר מהכל - חיפשנו דרך אמינה ובטוחה למצוא את זה".

אז הם הקימו מיזם חברתי - בית משותף לגני ילדים והורים המרכז את כל המידע המקצועי, לצד המלצות מהימנות מהורים.

באמצעות חיפוש פשוט, ידידותי וקל ניתן למצוא על בסיס מיקום או שם הגן את כמות הילדים, יחס צוות/ילדים, שעות פתיחה, תזונה, תקנים ואישורים (לחצן מצוקה, הסמכות, כניסה מאובטחת וכו') לצד חוות דעת ותוצאות סקר מהימנות של הורים מהגן
כל חוות הדעת המופיעות באתר מזוהות באמצעות חשבון פייסבוק פעיל של ההורה, שגם כותב באיזה שנים הילד/ה היו בגן
האתר מרכז במקום אחד את כל מה שהורים צריכים לחפש ולדעת בשעת חיפוש גן לילדים. 

בישראל, היעדר פיקוח ממשלתי או ציבורי על מסגרות חינוך לגילאי לידה עד שלוש, הופך את המשימה של חיפוש גן ראוי למסובכת. בשום מקום לא ניתן למצוא אינפורמציה מהימנה, ואין ספק, שחוות דעת של הורים על פי נסיונם האישי, הן הטובות ביותר. הורים יכולים לדווח על רמת האוכל בגן, ההיגיינה, רמת הצוות המטפל, הגישה החינוכית וכו'.

 

 


 

 

 

עד היום, הורים רבים נאלצו לבחור גן ילדים בהסתמך על פיסות מידע שהצליחו ללקט משיחות אקראיות עם הורים בגינות ציבוריות ומפוסטים בקבוצות במדיה החברתית.

אתר בדרך לגן מציע ממשק ידידותי ומותאם גם לסמארטפון וטבלט. בדף של האתר, ניתן להזין במנוע החיפוש כל כתובת בישראל. בדף הגן ניתן גם לקרוא מידע אודות הגן וליצור קשר עם הגן.

 

http://bit.ly/2LABXnj