BETA

07.11.2018

20:23

Swiss ICT
Swiss ICT ,
יחצ

בשוויץ רוצים לגלות את סודות הסייבר של ישראל

משלחת של לא פחות מ-50 בכירים משוויץ הגיעה לארץ בשבוע האחרון כדי ללמוד איך מגינים על המדינה מפני תקיפות סייבר

Accenture ישראל ארחה בשבוע שעבר, במשרדיה בהרצליה, משלחת של כ- 50 מנכ"לים, אנשי אקדמיה ופרלמנט החברים בפורום ICTswitzerland, ארגון מטריה של תעשיית הטכנולוגיה והתקשורת בשוויץ. בנוסף, בקרו חברי המשלחת בטכניון, באוניברסיטת בן גוריון, בפארק הסייבר בבאר שבע, במתחם העבודה המשותף SOSA בתל אביב, במרכזי סייבר בתעשייה,  בבית השגריר השוויצרי ועוד.

 

המשלחת, עם משמעת אופיינית, התייצבה במשרדי Accenture ב- 8:00 בבוקר, לסדרה של הרצאות מרתקות. "מה שאתם רואים  בסרטים הוליוודיים זה לא מה שקורה בפועל בתקיפות סייבר, כאשר מטרת התוקפים של הארגון הוא להישאר מתחת לרדאר" פתח ואמר אואה קיסמן (Uwe Kissmann), דירקטור ניהול שירותי סייבר סקיוריטי, באירופה, אפריקה ודרום אמריקה, Accenture. "האקלים הישראלי הייחודי המאפשר מפגש בין האקדמיה, התעשייה, הממשל והצבא, סביב חדשנות טכנולוגית ויישומה בשטח הוא הדרך הנכונה להתמודדות עם נושא הסייבר סקיוריטי".

 

ארבעה דוברים הציגו בפני המשלחת, כל אחד מזווית קצת שונה, במטרה לספק תמונה מלאה. "בסייבר זה הכל עניין של ניהול סיכונים עסקיים" אמר ד"ר איתן הדר, דירקטור בכיר, העומד בראש Accenture Labs ומרכז הסייבר בישראל, "ההצלחה בבלימת אירועי סייבר תלויה בתעדוף נכון של הסיכונים בפרספקטיבה עסקית, כי בסופו של יום אנחנו צריכים להחליט היכן להשקיע את המשאבים שלנו  ולוודא שיש הלימה בין העסק לסייבר."

 

"מרבית הארגונים נאבקים בתקיפות של האתמול, תוך שימוש בטקטיקות וחוקים של העבר ואילו המטרה שלנו היא לצפות ולחזות באופן פרואקטיבי את האיומים של מחר בבוקר המופנים כלפי התהליכים העסקיים" הדגיש, "יש כאן שאלה של תעדוף על ידי מנהיגים, וכדי להיות מסוגל לתעדף, מנהיג זקוק למידע זמין, מקיף,ממוקד, אשר זורם אליו באופן אוטומטי. התנהלות אסטרטגית, מוכוונת רגולציה בסייבר, היא משמעותית אבל היא לא מספיקה לעצור את ההאקרים של מחר בבוקר. יש לכרוך את החשיבה האסטרטגית של נושא הסייבר באסטרטגיה העסקית הכוללת של הארגון".

 

רועי שרייבר, מנכ"ל מגלן, חברת הגנת הסייבר של Accenture, הדגים תרחישי תקיפה אפשריים, ישירות מן השטח. שרייבר סיפר על פריצות סייבר לבתי חולים, למשל דרך ה- Wi-Fi בקפיטריה של בית החולים או באמצעות 'מחולל התורים' התמים, שכולנו משתמשים בו בין אם אנחנו עומדים בתור לרופא, למזכירות או לבית המרקחת. "בין השנים 2009 עד 2017 מספר הפריצות למוסדות בריאות ברחבי העולם יותר מהכפיל את עצמו, ונתון זה מתייחס רק לפריצות שאנו מכירים".

 

עוד דברו נדב צפריר, מנכ"ל ומייסד מיזם קרן ההון סיכון והאקסלרטור 8 Team, ומפקד 8200 לשעבר, אשר התמקד בחלק הנכבד שיש לצבא בכלל, וליחידת 8200 בפרט, בבניית האקו-סיסטם המקומי סביב נושא הסייבר סקיוריטי. צפריר אף הסביר כיצד קצב השינויים המהיר בעולם הטכנולוגיה משרת את תוקפי הסייבר והציג את מודל העבודה של הקרן והאקסלרטור בראשם הוא עומד. בנג'מין חדד, מנהל בכיר ומוביל תחום ההשקעות ב- Accenture ישראל, דיבר על כך שארגונים לא יכולים לקפוא על השמרים, הם חייבים לחדש ולהתחדש כל העת. Accenture Ventures, כך הסביר, יכולה לסייע לחברות וסטארט-אפים להניע את הארגון לעבר שינוי ויצירת חדשנות מתמדת תוך הקטנת הסיכונים.

 

Accenture המעסיקה 459 אלף עובדים, מתוכם למעלה מ- 5,000 מקצוענים בתחום הסייבר, נכנסה לישראל בשנת 2001 והקימה פעילות יעוץ ושירותי מחשוב, שיווק ופיתוח עסקי. החברה מעסיקה כעת כ–100 עובדים ובימים אלו נמצאת בתנופת פיתוח הכוללת גם גיוס עובדים רבים.