13.01.2012

14:14

עודכן:

תאילנד: פעיל חיזבאללה נעצר בחשד שתכנן פעולת טרור בבנגקוק

הרשויות בתאילנד הודיעו כי עצרו אזרח לבנוני המשתייך לחיזבאללה בחשד שתכנן פיגוע בבירה, לאחר שגורמים ישראלים הביעו חשש ממתקפה שיבצעו אנשי הארגון. מוקדם יותר הזהירה שגרירות ארה"ב בתאילנד את אזרחיה מפני כוונה של גורמי טרור זרים לבצע פיגוע באזורים בהם מתקהלים תיירים מערביים בבנגקוק

הרשויות בתאילנד הודיעו היום (שישי) כי עצרו אזרח לבנוני המשתייך לחיזבאללה בחשד שתכנן פעולת טרור בבנגקוק. סגן ראש הממשלה, צ'רלם יומבומרונג, אמר כי המשטרה העלתה את רמת הכוננות במדינה, אך בטוחה שהמצב בשליטה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

"חשוד לבנוני מארגון חיזבאללה נעצר על ידי הרשויות התאילנדיות והמשטרה פתחה בחקירה. בעקבות החששות שהועלו על ידי שגרירות ישראל על אפשרות של מתקפה של קבוצת טרוריסטים לבנוניים בבנגקוק, היו גורמים רשמיים במשטרת תאילנד מתואמים עם גורמים ישראליים מאז תחילת השנה", הוסיף הבכיר התאילנדי.

 

הרשויות הודיעו על המעצר זמן קצר לאחר ששגרירות ארה"ב במדינה פרסמה הודעת אזהרה לפיה "טרוריסטים זרים" עלולים לנסות לבצע מתקפה בבירה.

 

"אנו מזהירים את כל האזרחים האמריקנים לנקוט זהירות כאשר הם מבקרים באזורים ציבוריים בהם תיירים מערביים נוטים להתקהל בבנגקוק", מסר דובר השגרירות, וולטר ברהונהלר, אך סירב להוסיף פרטים לגבי האיום עצמו.

 

יש לציין, כי לקראת יום השנה לחיסולו של בכיר חיזבאללה, עימאד מורנייה, שיצויין בחודש הבא וגם לאחריו, הנחה משרד החוץ את השגרירויות של ישראל בעולם לתגבר את רמת האבטחה בחלק מהמדינות. במסגרת זאת נדרשו השגרירויות לשנות את לוחות הזמנים של בכירים בסגל הדיפלומטי הישראלי.