אישום ברצח נגד אנשין: הטיח את ראשה של בתו ברצפה 7 פעמים

מכתב האישום עולה, כי לאחר שאשתו סרבה לקיים עמו יחסי מין, הוא החל לאיים עליה, ושאל אותה היכן נמצאת בתם. אשתו ברחה מהבית כדי להזעיק עזרה, ובינתיים תפס אנשין את הפעוטה ברגלה והטיח את ראשה ברצפה עד שמתה

(21 שניות)

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד נחמן אנשין בגין רצח בתו התינוקת פרומה לפני כשבועיים בירושלים. בכתב האישום מפורט הרצח שלב אחר שלב, ממנו מתבהרת אכזריות המעשה החריג.

בתחילה ביקש אנשין לשכב עם אשתו ומשזו סירבה הוא הוציאה בכוח מהבית. היא הצליחה להיכנס חזרה פנימה, ואנשין שאל אותה מי היא. היא הזדהתה כאשתו והוא אמר לה כי הוא "יחסל אותה", וכי הוא לא מכיר אותה.

האשה ברחה החוצה וביקשה את עזרת השכנים. כשהגיעו אלו לביתו צעק הנאשם לשכנים: "היא בידיים שלי, שחוטה כמו תרנגולת". מתנדב משמר אזרחי שוחח עם הנאשם וביקש ממנו: "פתח לי את הדלת כדי שאקח את הילדה". בתגובה צעק לו הנאשם "הילדה כבר מתה". הפעוטה שעוד הייתה בחיים בשלב זה נבהלה מהצעקות ובכתה.

התגובה החליט אנשין לרצוח אותה. "הוא אחז בידו את רגלה השמאלית המנוחה, כשראשה מוטל כלפי מטה, אמר את הפסוק: "אשרי שיאחז וניפץ את עולליך אל הסלע" ואז הטיח בכוח רב את ראשה של המנוחה ברצפת הדירה 6-7 פעמים.

השכנים הזעיקו את המשטרה ואלו הגיעו לזירה וגילו את הילדה מגולגלת בתוך שמיכה. לדבריהם אנשין הסביר להם כי הילדה ישנה.

במשטרה העריכו כי אנשין היה במהלך התקף פסיכוטי בעת ביצוע המעשה, אך לפני כשבוע הוגשה לבית המשפט חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה כי הוא כשיר לעמוד לדין.

אנשין שיחזר את הרצח בפני חוקרי המשטרה

ביום שישי לפנות בוקר לפני כשבועיים הגיעו שוטרים לבית המשפחה בשכונת שמואל הנביא בבירה, בעקבות שיחה למוקד החירום. הפעוטה נצאה במצב קשה והיא פונתה לבית החולים "ביקור חולים", שם מתה מפצעיה.

"יש פה איזשהו מחדל של אנשי הקהילה כי לפני המקרה ראו שהוא מעורער ושלחו אותו לפסיכיאטר", אמר סניגורו של אנשין, יעקב קמינסקי לאחר האירוע. לטענת קמינסקי, כבר יום לפני הרצח בשעות הצהריים הבחינו השכנים כי האיש מתנהג באופן משונה, אך לא דאגו שיתרחק מביתו.

במהלך השחזור שנעשה לנאשם, הוביל אנשין את החוקרים בזירה, הראה את מסלול הרצח, והסביר כיצד הכה למוות את בתו והטיח את ראשה ברצפה.