15.03.2019

03:38

תושבי ת"א נותרו אדישים לאזעקות: "לא ברחו מחשש לאיבוד התור"

בעיר שבה לא נשמעה אזעקת אמת מאז מבצע "צוק איתן" לא התרגשו משיגורי הרקטות והעדיפו להמשיך לבלות ולנצל את הערב הראשון בסוף השבוע: "לא נאפשר להם להרוס לנו את ההנאה"

אמש (חמישי) לראשונה מאז מבצע "צוק איתן", לפני יותר מארבע שנים וחצי, נורו רקטות לעבר גוש דן. עם זאת, תושבי תל אביב לא נתנו לירי להפריע לשגרת חייהם ולבילויים שתוכננו ליום חמישי בערב.

 

זוהר, עובד במסעדת ויטרינה בעיר, סיפר על הרגעים הראשונים לאחר שנשמעה האזעקה: "אנשים היו אדישים ולא כל כך התייחסו לזה. לא היה נראה שכל כך אכפת להם". לדבריו, "הם העדיפו לא לזוז כי פחדו לאבד את מקומם בתור". זוהר הוסיף כי אמנם הייתה רגיעה לאחר האזעקה, אך "המוני המבלים ממשיכים להגיע - והעסקים כרגיל".

 

 

 

 

 

 בליינים בבר בתל אביב לאחר ירי הרקטות לגוש דן
 

בליינים בבר בתל אביב לאחר ירי הרקטות לגוש דן (החדשות 13)

 

 

אחת הצעירות שפקדו אמש את הברים והמסעדות בתל אביב סיפרה על תחושותיה: "כשהייתה אזעקה כולם נלחמו ונכנסו לאזור מאובטח בתוך הבר. עם זאת, לאחר כמה דקות כשאמרו שהכל בסדר כולם חזרו לבלות". לדבריה, "זה היה מלחיץ מאוד, אבל לא נאפשר להם להרוס לנו את ההנאה וללכת הביתה מוקדם מהצפוי".

 

ירי הרקטות לגוש דן

 

אמש זוהו שני שיגורים של רקטות לעבר ישראל מרצועת עזה. לאחר השיגורים, אזעקות נשמעו בכל רחבי גוש דן. בצה"ל ציינו כי לא בוצע יירוט של מערכות ההגנה האווירית. בעקבות דיווח של תושבים, כוחות הביטחון ערכו סריקות בחולון אחר אחד הטילים שנורו, אך לא איתרו כל סימן לנפילות.

 

הערים בהן נשמעו אזעקות: תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בת ים, חולון, ראשון לציון, הוד השרון. ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, הורה לפתוח את המקלטים הציבוריים, ומעיריית תל אביב נמסר: "ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי, הנחה את העירייה לפתוח את כל המקלטים והחמ"ל העירוני וזאת נוכח היירוטים מעל גוש דן. יש לציין שנכון לעכשיו כל האירועים מתקיימים כסדרם. יש להשמע להנחיות פיקוד העורף".

 

 אזעקה בגוש דן
 

אזעקה בגוש דן (החדשות 13)

 

 

חולדאי אמר לחדשות 13: "החלטתי לפתוח את המקלטים מפני שאני יודע שאחרי שניים יכולים לבוא עוד שניים וכדאי להיות מוכנים אני פותח את המקלטים ומאייש את החמ"ל ומתכוננן כאילו גם יש אפשרות שיקרה. ולכן לדאבוני, לאחר שעה, אני לא ראיתי אף אחד לא את שר הביטחון לא את ראש הממשלה עולים להרגיע ולתדרך את הציבור איך להתנהג ומה לעשות. ולכן מה שאני עושה אני עושה על פי הבנתי ואני בשלב זה אומר לציבור להיות עירניים ולהיות מוכנים למקרה של אזעקות נוספות או הודעות נוספות של פיקוד העורף ונראה מה יקרה בהמשך".

 

עוד אמר חולדאי: "כאשר קורה דבר כזה אני מצפה שמישהו יעלה ויתדרך את הציבור כדי שהוא לא יהיה אובד עצות. לפי כל הסימנים על הציבור להמשיך את החיים כרגיל אך להיות עירניים. להיערך למקרה שבו הם יצטרכו לרוץ למקלט".