14.03.2019

19:08

לאחר שכמעט איבד את רגלו בתאונה: אביאל בן התשע ישתתף במרתון

כשלוש שנים לאחר שנדרס, הילד שהשתקם ירוץ חמישה ק"מ במרוץ בירושלים. בריאיון לאמנון לוי הוא סיפר על התהליך המדהים שעבר: "מתכוון לחגוג מעט לפני שאסיים את המסלול"

אביאל אברמוב בן התשע ישתתף מחר (שישי) במרתון ירושלים, שבו ירוץ במקצה לחמישה ק"מ. מדובר בהישג ענק עבור אביאל, שרק לפני כשלוש שנים עבר תאונת דרכים קשה, שבה רגלו נדרסה ונפגעה בצורה קשה. הרופאים ביקשו אישור לקטוע את הרגל, אך אביאל והוריו נלחמו ולא וויתרו - ובסופו של דבר רגלו ניצלה. 
 

לקראת המרוץ מחר, סיפר אביאל: "אני מתרגש, לא האמנתי לפני כמה שנים שארוץ חמישה ק"מ. היום הרגל לא כל כך כואבת לי ואני יכול לרוץ את חמשת הקילומטרים". אביאל שחזר את רגעי התאונה: "אני זוכר שגם בת דודה שלי וגם דודה שלי נדרסו איתי, וזוכר שהמכונית העיפה אותי. הייתי באוויר וכשנחתתי על אבן ראיתי את דודה שלי מאחורי גלגל המכונית". כשנשאל על הרגע הקשה ביותר אחרי התאונה השיב ש"הניתוחים שעברתי היו הכי קשים". לבסוף, סיכום וסיפר כי "אני אחגוג כמעט ליד סוף המסלול, מעט לפני שאסיים את חמשת הקילומטרים".

 

 אביאל בן התשע ואימו ורד
 

אביאל בן התשע ואימו ורד (החדשות 13)

 

 

ורד, אימו של אביאל, סיפרה כי הרגע שבו קיבלה את הבשורה על התאונה היה "קשה וכואב". "הובהלנו לבית החולים רמב"ם לחדר הניתוח. כנשנכסו הרופואים הם אמרו לי - 'אנחנו מכינים אותו לניתוח, מקווים שנצליח, אך במידה שלא – מבקשים ממך להיכנס ולחתום על טפסים לכריתת הרגל'", המשיכה. "לא נשאר לי אוויר ולא נשימה, ואחרי שלוש שעות הם יצאו ואמרו - 'הצלחנו, אבל צריך לראות עם הזמן איך ההחלמה שלו תתקדם'".

 

"אני רוצה להגיד שברוך השם אביאל החלים יפה מאוד, היה לו המון כוח רצון. בבית החולים הוא אף פעם לא סירב, לא נכנס לדיכאון ולא אמר 'לא רוצה'. לפני כשלושה חודשים התקשרו אלינו מאלי"ן ואמרו לנו שהם רוצים שאביאל ישתתף במרתון. אביאל מאוד התרגש וכך גם אנחנו - ושמחנו על ההצעה".