14.03.2019

14:59

שולף נשק ממכנסיו - ויורה מטווח אפס: תיעוד הטבח בביה"ס בברזיל

בסרטון ממצלמות האבטחה נראה אחד הרוצחים יורה מטווח קצר בנערה, ובהמשך הוא וחברו תועדו כשהם מנסים למנוע מהקורבנות להימלט • היורים - תלמידים לשעבר במוסד החינוכי

כלי התקשורת בברזיל פרסמו היום (חמישי) תיעוד של הטבח שאירע אתמול בבית הספר במחוז סאו פאולו. בסרטון נראים שני הצעירים מגיעים ברכב לבית הספר, לוקחים עליהם את התיקים שבהם הכניסו את כלי הנשק והציוד, שבאמצעותם ביצעו את התקיפה, ונכנסים לשטח בית הספר. בתיעוד מצלמות האבטחה מתוך מבנה הלימודים, תועד אחד התוקפים מוציא אקדח מתוך מכנסיו ויורה לעבר קבוצת תלמידים. התוקף השני שנכנס אחריו לתוך המבנה המשיך להכות בגרזן את אחד הנפגעים שהיה שרוע על הרצפה.

 

בקטע אחר ממצלמת האבטחה נראה אחד התוקפים מנסה למנוע מהתלמידים מלברוח מהמקום כשהוא תופס אותם מבגדיהם. התלמידים שנמלטו, קפצו מעל החומה המגדרת את בית הספר כדי להציל את עצמם.

 

בתוך כך, מחקירת האירוע עולה כי היורים, בני 17 ו-25, היו תלמידים לשעבר באותו בית ספר. המניע למעשה, שבו נרצחו שמונה תלמידים ועובדי בית הספר, לא ברור עדיין והמשטרה המקומית ממשיכה לחקור את הרקע לאירוע.

 

 

 

 

 

 

 רכבים מפנים את גופות הנרצחים לאחר הירי בבית הספר שבברזיל
 

רכבים מפנים את גופות הנרצחים לאחר הירי בבית הספר שבברזיל (רויטרס)

 

 

השניים, כאמור, נכנסו אתמול לבית ספר בדרום-מזרח ברזיל, סמוך לעיר סאו פאולו, וביצעו מתקפת ירי. לדברי המשטרה הם נכנסו לבית הספר והרגו שני עובדי המקום, לאחר מכן ירו למוות בשישה תלמידים ופצעו כמה נוספים, ששניים מהם מתו לאחר מכן בבית החולים. אחר כך המשיכו לתוך מבנה בית הספר לכיוון כיתת לימודי הלשון, שם מורה ומספר תלמידים נעלו את עצמם בעקבות הירי. שם ירו התוקפים בעצמם במסדרון. לאחר האירוע נמצא ציוד לחימה ששימש את התוקפים, בו נכללו אקדח, גרזן, בקבוקי תבערה וקשתות לירי חיצים.

 

המורה שנעל את עצמו בכיתת הלשון עם תלמידים נוספים סיפר לאחר האירוע: "הייתי בתוך הכיתה בזמן ההפסקה. תחילה חשבתי שמה שאני שומע היו פצצות, משהבנתי שמדובר ביריות נשארתי שם. יצאתי רק לאחר הגעת המשטרה".