14.03.2019

11:50

יעל אבקסיס מצטרפת לסערה: "הימנים לא מייצגים אנושיות"

במהלך ריאיון לגל"צ, הביעה השחקנית תמיכה בדבריה של רותם סלע, ויצאה בתקיפות נגד התנהלות הימין: "הם גורמים לפילוג והסתה למלחמת אחים, משם באים הקולות הגזעניים"

השחקנית יעל אבקסיס הביעה הבוקר (חמישי) תמיכה בדבריה מעוררי הסערה של הדוגמנית רותם סלע, ויצאה בחריפות נגד הימין. "הדעה של רותם סלע היא דעת הרוב", אמרה השחקנית בריאיון לגלי צה"ל, והוסיפה כי תגובתו של נתניהו לדברים "עלובה". "אנשי רוח ואמנות הם רגישים וחיים את האחר", הסבירה השחקנית מדוע רבים מחבריה למקצוע מזדהים עם השמאל, ואף טענה כי "הימנים לא מייצגים אנושיות, הם גורמים לפילוג והסתה למלחמת אחים". 

 

אלה לא היו הטענות הקשות היחידות של אבקסיס, שבהמשך אמרה "זה כבר לא ימין או שמאל, זה אנושיות נגד אי שפיות", והוסיפה: "ההסתה של הימין נגד השמאל פצעה אותנו", ו"הקולות הגזעניים באים מהימין". 

 

 

 

 

 

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיב לדברי אבקסיס: "לא שמעתי את יעל אבקסיס כשעופר כסיף כינה את ליברמן צאצא של אדולף, השווה את רוה"מ לגרינג וקבע שפגיעה בחיילי צה"ל אינה טרור. דבריה מעידים על בורות, אפליה ושנאת האחר.  כימני, אני מחכה להתנצלותה שלא תגיע".

 

כאשר רותם סלע התבטאה באינסטרגם נגד דבריה של שרת התרבות מירי רגב, בפוסט שבו כתבה בין היתר "מתי לעזעזל מישהו בממשלה הזו ישדר לציבור שישראל היא מדינת כלל אזרחיה", היא בטח לא דמיינה איזו סערה תיווצר. מאז הצטרפו אליה גם גל גדות ושלומית מלכה. גדות התייחסה בפוסט שלה לשלום, הידברות וסבלנות ואילו מלכה בחרה להתעסק בדיון הפילוסופי לגבי מוסר וטבע האדם. אפילו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא נשאר אדיש ותיקן אותה "ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ושלו בלבד".