14.03.2019

13:18

עודכן:

בווידאו: ארבעה קרובי משפחתה של הנרצחת נעצרו

רצח הצעירה בלוד: הוארך מעצרם של 4 החשודים במעורבות באירוע

ביהמ"ש האריך בשבוע את מעצרם של 2 ובחמישה ימים את מעצר ה-2 הנוספים, כולם קרובי משפחת הנרצחת, דיאנה אבו קטפיאן. אחד החשודים: "אם אני לא בחוץ, אף אחד לא קובר אותה"

לכל אישה יש שם: בית המשפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) את מעצרם של ארבעת החשודים במעורבות ברצח דיאנה אבו קטפיאן אתמול בלוד. מעצרם של שניים הוארך בשבוע, ושל שניים נוספים בחמישה ימים. הארבעה, בגילים 46 ,42, 24 ו-64 הם קרובי משפחתה של הנרצחת.

 

בתוך כך, לחדשות 13 נודע כי לאחר שאבו קטפיאן בת ה-18 סירבה להיות במקלט לנשים מאויימות, המשטרה ביקשה ממשפחת ג'רושי לשמור עליה. הצעירה אכן עברה אליהם, אך עזה מרצונה כדי להתחתן. 

 

על פי החשד, הרקע לירי הוא התנגדות בני משפחתה לנישואיה המתוכננים. ככל הנראה, לצעירה היה חבר ממשפחה אחרת, ובתקופה האחרונה בני הזוג ברחו והתחבאו בשטחים. נציגי העדה הגיעו אליהם, והבטיחו לזוג שהם שהם יקבלו את הקשר ויבחנו את החתונה. בזמן שהצעירה נעדרה מביתה, המשטרה הציעה לה הגנה, אך היא סירבה ואמרה שאין צורך בה.

 

אזיקים (אילוסטרציה)
 

אזיקים (אילוסטרציה) (רויטרס)

 

 

אבו קטיפאן נורתה למוות אתמול בשדרות מיכה רייסר שבלוד, מספר ימים לפני שהייתה צפויה להתחתן. צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו אותה לבית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותה. אדם נוסף נפצע קל באירוע. אמה של אבו קטפיאן, אסמאהן, נרצחה אף היא לפני 13.

 

מואיד ערגאן, חובש בכיר במד"א שנכח בזירה, סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי צעירה כבת 18 מחוסרת הכרה עם פציעה קשה בפלג גופה העליון. יחד עם חובשי מד"א נוספים שהגיעו למקום העברנו אותה במהירות לאמבולנס, תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים, במהלך הטיפול מצבה הדרדר והיא פונתה לבית החולים כשמצבה קריטי, תוך ביצוע פעולות החייאה. גבר כבן 60 שהיה במקום האירוע ונפצע קלות בידו טופל בשטח".