14.03.2019

04:58

סכנה לשלום הציבור: לקראת פורים - עלייה בשימוש בנפצים וחזיזים

בתקופה זו של השנה גוברת שכיחותם של האביזרים הדליקים, כשלרוב מדובר בבני נוער שהדבר נתפס עבורם כפעילות מהנה. המשטרה מנסה להילחם בתופעה: "יש לכך השלכות הרסניות"

לקראת חג הפורים, מתגברת הנוכחות של קולות נפץ, כתוצאה מפיצוץ של נפצים וחזיזים - שמאיימים על שלום הציבור. בדרך כלל אלו נערים שמפוצצים אותם ברחובות, מפני שהדבר נתפס עבורם כפעילות מצחיקה ומהנה. מדובר בתופעה שמתרחשת בכל הארץ, אבל ביתר שאת ביישובים של המגזר החרדי.

 

סגן ניצב הוד לוי, סיפר כי "בשנים האחרונות אנו עדים לכך שבני נוער רבים משתמשים בנפצים ובצעצועים מסוכנים. המשטרה עושה רבות בנושא, במיוחד לפני פורים - אם בהיבט של הסברה בבתי ספר באמצעות שוטרים קהילתיים ואם באמצעות פנייה לוועדי הורים ולוועדי מורים. בבני ברק נעשתה גם פנייה לרבנים, שלהם נשמעים גם הורים וגם הילדים עצמם, והם יצאו בקריאה להפסיק עם הנפצים".

 

 נפצים
 

נפצים (החדשות 13)

 

 

עוד אמר לוי כי "זה עוזר ואנחנו מקבלים דיווחים מתושבים על איפה נמכרים האמצעים האלו והיכן הם נשמעים. היום מוכרים את הציוד הזה בבתים, מה שמקשה על האכיפה. חשוב להדגיש שחל איסור מוחלט למכור אמצעים כאלה וזו עבירה פלילת. אנו עוברים מבית לבית במקומות שאנו יודעים שנפצים כאלה נמכרים שלא כחוק, מגיעים לחנויות כדי להילחם בתופעה ולנסות לצמצם אותה. חשוב להדגיש - יש להימנע מלהשתמש בדברים האלה כי יש להם השלכות הרסניות".