13.03.2019

16:31

 אתי כרייף, השופטת החשודה
אתי כרייף, השופטת החשודה,
החדשות 13

פרשת אפי נוה: אתי כרייף היא השופטת החשודה במתן שוחד מיני

שופטת בית משפט השלום כרייף היא החשודה בפרשת "מין תמורת מינוי" לפני מספר שנים, במסגרתה נחשד יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר. שמה של עורכת הדין החשודה טרם הותר לפרסום

הותר לפרסום: שופטת בית משפט השלום בנתניה, אתי כרייף, היא החשודה במתן טובות הנאה ושוחד מיני ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוי, במסגרת הפרשה המכונה "מין תמורת מינוי". כרייף הוצאה לחופשה מתפקידה לאחר התפוצצות הפרשה.

 

פרקליטה של כרייף, עורך הדין אופיר סטרשנוב, ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון, מסר בתגובה: "כבוד השופטת כרייף נקלעה, שלא באשמתה, לקרב ענקים בין גורמים שונים במערכת המשפט והקשר בינה לבין אפי נווה היה קשר חברי בלבד ואינו קשור למינויה כשופטת. מדובר בשופטת מצטיינת מקצועית, חרוצה, יסודית וישרה, הזוכה לשבחים רבים על עבודתה המקצועית בעת כהונתה כשופטת ולפני כן בעבודתה רבת השנים במשטרת ישראל. לא בכדי שמונה חברי הוועדה למינוי שופטים ובהם נשיאת בית המשפט העליון בחרו בה לכהונה. השופטת כרייף משוכנעת כי חקירת המשטרה תוכיח כי לא נפל כל רבב בהתנהלותה".

 

כזכור, לפני כחודשיים התפוצצה הפרשה, שמסעירה מאז את מערכת המשפט. נוה חשוד בקבלת שוחד מיני במסגרת מינויה של שופטת השלום כרייף לפני כמה שנים, ובניסיון למנות שופט תמורות טובות הנאה מאשתו עורכת הדין, ששמה טרם הותר לפרסום.

 

ההתכתבות בין נוה לבין השופטת כרייף שנחשפה בחדשות 13 מעידה על רמת הקרבה בין השניים. בהתכתבות פונה מי שאז הייתה מועמדת לכס השיפוט בשאלה: "אתה בא איתי לאירופה?" ונוה משיב "הלוואי ויכולתי". בהמשך, המועמדת לשיפוט כותבת: "בוא ניפגש לשתות משהו...", ונוה משיב: "כן, כבודה". תשובה זו, יש לציין, נכתבה בטרם מונתה לשופטת. בתגובה, המועמדת לשיפוט דאז כותבת: "אני בלחץ. יש עוד מעט ראיונות", בהתייחסה לראיונות לקבלה לתפקיד ואילו ראש לשכת עורכי הדין לשעבר משיב: "יש עוד זמן".

 

 אפי נוה, אתי כרייף
 

אפי נוה, אתי כרייף ( החדשות 13)

 

 

נוסף על כך, לחדשות 13 נודע כי במסגרת ההאזנות לנוה, במשטרה ביצעו בין היתר האזנות לשיחות בין נוה לבין השופטת. יש לציין כי בזמן ביצוען של האזנות עמד בתוקף צו איסור פרסום מלא על הפרשה, והצדדים, או לפחות חלקם, על פי ההערכה, היו מודעים לחקירה. השוטרים בודקים האם נוה שיבש באמצעות שיחות טלפון אלה, ואחרות, את החקירה.

 

בחקירתו של נוה, שנמשכה כעשר שעות, הוא הודה שביקש ששמה של כרייף ייכלל ברשימת המועמדים לשיפוט, אך לא הודה או הכחיש שקיים עמה יחסים אינטימיים. מנגד, בחקירתה הדפה השופטת את החשדות ליחסים מיניים עם נוה. במשטרה סבורים שגרסתה של השופטת הינה שקרית.

 

מינויה של כרייף אושר ב-7 ביוני 2016 במעמד שרת המשפטים איילת שקד, נשיאת בית המשפט העליון דאז מרים נאור, שר האוצר משה כחלון, המשנה לנשיאת ביהמ"ש העליון השופט אליקים רובינשטיין, סגנית יו"ר הכנסת נורית קורן, השופט סלים ג'ובראן ועוד.

 

 טקס השבעת שופטי בית משפט שלום ומחוזי בישראל
 

השופטת כרייף, שלישית מימין, טקס השבעת שופטי בית משפט שלום ומחוזי בישראל (מארק ניימן\לע"מ)

 

 

במקביל, גורמים במערכת המשפט העריכו כי יהיה קשה מאוד להגיש כתב אישום נגד נוה. גורם משפטי בכיר אמר לחדשות 13 בשבת כי על מנת לבסס תיק שוחד מיני, על אחד הצדדים להודות בקיום יחסי מין תמורת קידום כלשהו. עוד אמר הגורם כי החקירה תתמקד גם בעבירות כלכליות שאולי התבצעו.

 

ההתכתבויות בין נוה לבין החשודות בפרשה ששימשו את המשטרה בחקירתה הגיעו מטלפון ישן של יו"ר הלשכה לשעבר, שנמסר לידיה של כתבת גל"צ הדס שטייף. אתר "הארץ" חשף כי שטייף פתחה את הטלפון באמצעות מומחה, וכי פרקליטות המדינה העניקה לה חסינות בתמורה למסירת המכשיר. צו איסור פרסום הוטל, בין השאר, על התוכן שחולץ מהטלפון.

 

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר פנה למשטרה באמצעות פרקליטו בעז בן צור, בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד האדם שגנב לו את הטלפון הנייד, ונגד האנשים שעשו שימוש במידע הפרטי שהיה בו, בהם גם שטייף, שחשפה את הסיפור בגלי צה"ל. 

 

 הדס שטייף ואפי נוה
 

הדס שטייף ואפי נוה (חדשות 13 )

 

 

"החקירה מעוררת טענות שונות, המוכחשות כולן. הולדתה של החקירה בחומר שהושג בעבירה, אשר נלקח ממכשיר הטלפון הנייד של מר נוה", נטען במכתב. "כעולה מדיווחים אחרונים בתקשורת, החקירה נפתחה לאחר שכתבת גלי צה"ל, גב' הדס שטייף, קיבלה לידיה – בניגוד לחוק – את מכשיר הטלפון של מר נוה. ויובהר מיד: מדובר במכשיר טלפון נייד פרטי, המוגן בסיסמה המאפשרת כניסה, שאיננו אמור להימצא בידיו של איש זולת מר נוה. עם קבלת המכשיר פנתה גב' שטייף ל'מומחה אבטחה', אשר פרץ (כך ממש) את מכשיר הטלפון". 

 

פרקליטו של נוה האשים את הגורמים המעורבים בחשיפת הפרשה בגניבה, קבלת נכסים שהושגו בפשע, חדירה לחומר מחשב שלא כדין, פגיעה בפרטיות, האזנת סתר שלא כדין ושימוש שלא כדין בהאזנה. "מר נוה שוחח והתכתב עם אנשים רבים שגם פרטיותם שלהם נפגעה קשות. יותר מכך, מר נוה משמש כעורך דין, ולפיכך משוחח עם לקוחותיו בעינייניהם השונים - שיחות שלגביהן חל חיסיון מוחלט. ככל האדם, מר נוה אף מנהל שיחות אישיות בנושאים שונים, שאינן מיועדות לאוזניהם של אחרים", כתב בן צור. לבסוף נטען כי "השתלשלות עניינים זו זיהמה את החקירה כולה, מן המסד עד הטפחות. מדובר בחקירה אשר נפתחה ללא חשד סביר – לבטח לא למעשה פלילי חמור".

 

 להב 433
 

להב 433 ( חדשות עשר)

 

 

נוה איים לתבוע בכירים בגל"צ, ושלח מכתב התראה לפני תביעה לעיתונאים בגלי צה"ל, שלפי טענתו פרסמו תכתובות אישיות שלו, שנלקחו ממכשירי טלפונים ניידים השייכים לו ובכך, לטענתו, ביצעו "שורה של עבירות פליליות".

 

נוה דרש במכתבו מהעיתונאים הדס שטייף, שחשפה את הפרשה בגל"צ, רזי ברקאי המגיש את התוכנית "מה בוער" בתחנה, נורית קנטי, עורכת התוכנית, ואילאיל שחר, ראש מחלקת החדשות בגל"צ, להעביר לידיו את כל החומר האישי שלו שנמצא לדבריו ברשותם, לפצותו בחמישה מיליון שקלים וכן לפרסם התנצלות בנוגע למעשיהם.