13.03.2019

11:28

לאחר המהומות בהר הבית: שוטר מג"ב הפיל צלם עיתונות • תיעוד

פיראס הינדאוי, שנדחף בחוזקה באזור שער האריות שבעיר העתיקה, אמר לחדשות 13 כי בכוונתו להגיש תלונה במח"ש. "פתאום הרגשתי חבטה מאחורה, לא הייתה שום הצדקה למעשיו"

שוטר מג"ב תועד אתמול (שלישי) כשהוא דוחף בחוזקה צלם עיתונות ומפיל אותו ארצה בירושלים בקרבת שער האריות. המקרה אירע כשכוחות המשטרה הוציאו מתפללים מהר הבית, ברקע המהומות שאירעו אתמול במתחם.

 

"הייתי עסוק בצילומים ופתאום הרגשתי חבטה מאחורה והופלתי ארצה", סיפר צלם העיתונות שהופל העובד בסוכנות אל-ארז, פיראס הינדאוי, לחדשות 13. "לא הבנתי למה הוא עשה זאת, לא הייתה שום הצדקה למעשיו". הינדאוי אמר כי בכוונתו להגיש תלונה נגד השוטר למחלקה לחקירות שוטרים, במיוחד כיוון שהמקרה תועד עלי ידי עמיתיו למקצוע.

 

 

 

 

 

 תיעוד מהמהומות בהר הבית
 

תיעוד מהמהומות בהר הבית (חדשות 13 )

 

 

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בתיעוד חלקי שצולם אמש במהלך התקהלות אסורה באזור בעקבותיה פעלו השוטרים לפינוי הציר על מנת להשיב את הסדר על כנו ולפתוח את הציר לתנועה. הכוח שהיה במקום קרא למפירי הסדר  להתפנות, חלקם סירבו ואף נקטו באלימות כלפי השוטרים שהשתמשו בכוח סביר והביאו למעצרם של שלושה חשודים בגין תקיפת שוטר".

לדבריהם, "נסיבות המקרה יבדקו לעומקן ובמידת הצורך יופנו ביוזמתנו לבחינה וטיפול של הגורמים המוסמכים לכך. למעלה מן הצורך נדגיש כי על כל אדם להישמע להוראות השוטרים, בפרט בעת התקהלות אסורה או הפרת הסדר, לרבות עיתונאים וצלמים".

כזכור, המתיחות בהר הבית עלתה אתמול כששוטרת נפצעה קל משאיפת עשן, בעקבות בקבוק תבערה שנזרק לעבר עמדת המשטרה במקום. לאחר האירוע, כוחות הביטחון פרצו למתחם ובמקום התפתחו עימותים בין מתפללים לשוטרים, במהלכם נעצרו ועוכבו לחקירה עשרה חשודים. 

 

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, שמפקד על האירוע, הנחה על הוצאת כלל הנוכחים בשטח הר הבית וסגירתו למטרת ביצוע פעולות וסריקות לאיתור אמצעים נוספים. במהלך החיפושים בהר הבית אותרו על ידי השוטרים נמצאו מספר מיכלים שהכילו חומרים דליקים באזורים שונים, כוורות זיקוקים ובקבוקי תבערה. לאחר מכן, בתום הערכת מצב, הנחה ידיד כי הר הבית ייפתח היום למתפלים ולמבקרים.

 

 עימותים בהר הבית
 

עימותים בהר הבית ( החדשות 13)

 

 

מוקדם יותר, גבר פלסטיני חמוש בסכין ניסה לחדור למבנה אזרחי בחברון שבו שהו חיילים ולדקור אותם. הלוחמים ירו לעבר הפלסטיני והרגו אותו. אף חייל לא נפגע באירוע. כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההערכות, הלוחמים מנעו אסון, שכן כמה דקות לאחר מכן היו אמורים להגיע למקום ילדים.

 

אתמול בית משפט השלום בירושלים דחה את עתירת המדינה לסגור את "באב אל-רחמה" הוא שער הרחמים, מתחם המריבה בהר הבית, מטעמים ביטחוניים - וקבע כי יישאר פתוח, על מנת לאפשר את מיצוי המשא ומתן שמתנהל עם ירדן.