12.03.2019

16:28

מנכ"ל מלאנוקס תומך בגדות ובסלע: "גאה בהן שדיברו בלי לפחד"

אייל ולדמן אמר בריאיון ל"איפה הכסף” ב-103FM, כי לטעמו אין מקום להתקפות על התבטאויות בציבוריות הישראלית. "כל אחד רשאי להגיד מה שהוא חושב"

אייל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס, הביע היום (שלישי) בריאיון ל"איפה הכסף" ב-103FM תמיכה בהתבטאותה של רותם סלע בעד שוויון לאזרחים הערבים, ובגל גדות שתמכה בה לאחר שההתבטאות עוררה סערה.

 

"אני קודם גאה ברותם סלע, ואחר כך בגל גדות, שאמרו את מה שהן אמרו בלי לפחד", אמר ולדמן. "כשמישהו ימני מתבטא בצורה מאוד חריפה אני לא שונא אותו או אומר דברים בגנותו, אני חושב שהוא אומר את מה שהוא אומר מתוך אמונה שלמה שזה מה שטוב למדינה, ואני מעריך ומכבד למרות שזו בכלל לא דעתי האישית".

 

בווידאו: דבריו המלאים של מנכ"ל מלאנוקס על סלע וגדות

 

 

"אני חושב שלהתקפות אין מקום בציבוריות", המשיך מנכ"ל מלאנוקס, "כל אחד רשאי ויכול להגיד במדינה דמוקרטית מה שהוא חושב. אצלנו זה בכלל לא אישיו, אנחנו כולנו עובדים ביחד וברגע שאתה חי ונושם וקיים זה הופך להיות נון אישיו".

 

ביום ראשון הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לדבריה של הדוגמנית והמנחה רותם סלע, שהתייחסה ב"אינסטגרם" לריאיון עם שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ב"חדשות", בו גינתה את שתיקתה של המנחה על ההשתלחות של השרה בציבור הערבי. לאחר גלי הביקורת על דבריה של סלע, הביעה השחקנית והדוגמנית גל גדות את תמיכתה בסלע ובחופש הביטוי. 

 

 רותם סלע
 

רותם סלע (אינסטגרם )

 

 

סלע כתבה בחשבון האינסטגרם שלה: "מירי רגב יושבת ומסבירה לרינה מצליח שהציבור צריך להיזהר כי במידה ובני גנץ ייבחר הוא יהיה חייב להקים ממשלה עם הערבים. רינה מצליח שותקת. ואני שואלת את עצמי למה רינה לא שואלת אותה בתדהמה – ומה הבעיה עם הערבים? ריבונו של עולם ישנם גם אזרחים ערבים במדינה הזו. מתי לעזאזל מישהו בממשלה הזו ישדר לציבור שישראל היא מדינת כל אזרחיה וכל בני האדם נולדו שווים. וגם הערבים רחמנא לצלן הם בני אדם. וגם הדרוזים. וגם ההומואים אגב והלסביות. וגם... שוק... השמאלנים".

 

אתמול אושר כי ענקית ההייטק "מלאנוקס", שמתמחה בפיתוח וייצור רכיבים למערכות תקשורת, תימכר לחברת "Nvidia" האמריקנית ב-6.9 מיליארד דולר. זאת, לאחר שהדירקטוריונים של שתי החברות אישרו את העסקה. החברה נחשבת לאחת המתקדמות מסוגה בעולם בתחום התקשורת בין מחשבים, כשהטכנולוגיה שפיתחה נמצאת בשימוש במעל למחצית ממחשבי העל בעולם. 

 

 בניין חברת מלאנוקס
 

בניין חברת מלאנוקס (רויטרס )

 

 

"מלאנוקס" נסחרת בנאסד"ק, לאחר שנמחקה בשנים האחרונות מהבורסה הישראלית. בשל כך, המדינה תגבה מס רק על חלק החברה שרשום על שם משקיעים ישראלים. למרות זאת, עדיין נראה שמדובר בתוספת הכנסות משמעותית, לנוכח הגירעון המתרחב בקופת המדינה. על פי ההסכם המסתמן, Nvidia תרכוש את כל המניות הרגילות המונפקות והנפרעות של מלאנוקס תמורת 125 דולר למניה במזומן, המייצגות כאמור שווי של כ -6.9 מיליארד דולר.