10.03.2019

19:02

עודכן:

הקליפ של קובי מרימי לאירוויזיון נחשף רשמית • צפו

השיר "HOME", שייצג את ישראל בתחרות שתיערך במאי בת"א, נחשף הערב ודורג במקום ה-16 בטבלאות ההימורים. המעריצים: "אני אוהב את השיר, אבל הוא לא מביא משהו שלא ראינו"

אמש (ראשון) נחשף באופן רשמי השיר שייצג את ישראל באירוויזיון בתל אביב. שירו של קובי מרימי "Home" פורסם עם הקליפ המלווה אותו. בניגוד לשנים הקודמות, בהן שירי פופ קצביים ייצגו את ישראל, הפעם מדובר בבלדה שקטה - והתגובות ברשת לא איחרו לבוא. רבים מחו על כך שמדובר בשיר איטי ושקט, אבל היו גם כאלה שאהבו. "קובי עושה את זה מצוין עם שילוב מאוד מעודן ונכון של קולות האופרה והייחודיות של קובי, ובהחלט מאוד מעניין איך זה יבוא לידי ביטוי על הבמה," אומר שגיא קליין, מנהל קבוצת חובבי אירוויזיון 2019.

 

השיר Home הולחן ונכתב על ידי שני יוצרים, ענבר ויצמן ואוהד שרגא,  פיינליסט העונה השמינית של "כוכב נולד" וחבר בהרכב  "עילי בוטנר וילדי החוץ". השיר נבחר במסגרת שיתוף הפעולה בין "כאן - תאגיד השידור הישראלי", "שידורי קשת 12" ו"טדי הפקות" זו השנה החמישית. לדברי חברת ההפקות "טדי", "הקליפ צולם בשחור לבן בטכניקות קולנועיות שמעמידות את קובי במרכז הקליפ ונותן כבוד ליכולות השירה הייחודיות שלו".

 

מוקדם יותר הערב דלפה סקיצה לשיר, HOME, שנכתב על ידי אוהד שרגאי וענבר ויצמן. לאחר מספר שעות, כאמור פורסם השיר המלא בביצוע קובי מרימי, שגם ישיר את השיר על בימת האירוויזיון. לאחר ההדלפה, דורג קובי מרימי במקום ה-16 בטבלאות ההימורים, כשבמקום הראשון עומד השיר של הנציג ההולנדי, שיצא בשבוע שעבר.

 

 

ארבעה מעריצי אירוויזיון ישראלים מושבעים שכינסנו, הביעו את דעתם על השירים המועמדים לתחרות הקרובה. "אני אוהב את השיר, הוא בין המקומות הראשונים שלי, הוא לא מביא משהו שלא ראינו", אמר שגיב אליהו על השיר הישראלי. השירים המובילים לדעתם לזכייה הם של נציגי המדינות שוויץ, רוסיה והולנד. השיר הספרדי שלא זוכה לאהדת הקהל בטבלאות ההימורים, התקבל דווקא בהתלהבות על ידי ארבעת המעריצים שלנו.

 

לגבי הסיכוי שלנו לזכות עם השיר החדש בביצועו של קובי מרימי, פורום המעריצים שלנו מעריך הסתברות לא גבוהה במיוחד אבל עדיין נשאר אופטימי: "מבחינת הקונספט - עשו את זה קודם לפנינו. בואו נראה. אני מת שהוא יצליח".