09.03.2019

23:03

מותג עולמי: הסבתא מאשדוד שעומדת מאחורי אימפריית שמלות מצליחה

בשנת 2013 ריקי דלאל עדיין הפעילה חנות מקומית של שמלות כלה. היום, העסק שלה כולל 180 נקודות מכירה ברובעי הקניות היוקרתיים בעולם: "אין לאף אחד תפוצה כזאת רחבה"

ריקי דלאל היא סבתא לשישה נכדים מאשדוד. ב-2013 היא עדיין הפעילה חנות מקומית של שמלות כלה שעיצבה, אך מאז הפך העסק של ריקי לאימפריה מצליחה שכוללת 180 נקודות מכירה בחנויות ובבוטיקים מובילים ברחבי העולם, בהן חנויות דגל הנושאות את שמה ברובעי הקניות היוקרתיים של לונדון, ברמינגהאם, אתונה ובקרוב גם דאבלין וסן פרנסיסקו. השמלות בעיצובה מתנוססות על שערי עיתונים ומגזינים באירופה ובארה"ב.

 

"אני גדלתי לאמא תופרת. יום אחד אמרתי 'אני אעשה לי שמלה'. תפרתי שמלה והיא הייתה כל כך מוצלחת שכל החברות רצו שאני אעשה להן", סיפרה ריקי. אבל מה שהתחיל כתחביב פרטי, הפך מהר לעבודה צדדית, ומשם התפתח לחנות קטנה.

 

 שמלת כלה של המעצבת ריקי דלאל
 

שמלת כלה של המעצבת ריקי דלאל (החדשות 13)

 

 

בעזרתו של בנה הבכור דאדי, הכוח המניע מאחורי האימפריה, החל העסק להתפתח ולגדול. דאדי בנה אתר אינטרנט לעסק ופתח חשבון אינסטגרם. בלוגרית אמריקאית הגיעה לאתר של העסק הקטן, התלהבה מהעיצובים והחליטה לשתף את עשרות אלפי הקוראות שלה. וכך, מבלי לדעת מילה באנגלית, החלו המכירות הרבות בחו"ל.

 

תוך זמן קצר הם פתחו חנויות מכירה ברחבי העולם: "אנגליה, עיקר המכירות שלנו מגיע משם. איטליה, ניו יורק, אילינוי קליפורניה, יש לנו כבר בברזיל נקודה". בשנים האחרונות האימפריה של ריקי ממשיכה להתעצם: "היום ריקי דלאל היא מותג הכלות הכי נפוץ בעולם", אמר דאדי. "אין לאף אחד תפוצה כזאת רחבה. אנחנו מוכרים מעל 5,000 שמלות כלה בשנה וזה גדל במכפלות לא נורמליות".

 

בימים אלה נפתחה מחדש חנות הדגל המקומית כאן באשדוד, אך בעוד שריקי משתדלת לשמור על הפשטות המאפיינת אותה, הבן דאדי ממשיך לחלום הכי גבוה שאפשר: "החלום הוא להגיע לפחות לעשר חנויות בכל בירות האופנה של אירופה והעולם בכלל".