09.03.2019

02:14

"לחלום רחוק": עמותה שמציגה לבנות כיתה ו' מודלים נשיים לחיקוי

סטודנטית לרפואה מירושלים הרגישה שמתייחסים אליה שונה כי היא אישה, והחליטה להקים את עמותת "שוות", חונכות ומנהיגות לצעירות, שתעודד אותן לשאוף גבוה • משהו קטן וטוב

רוני פוסטן-קורן, בת 26 מירושלים, הצטרפה לאגודת הסטודנטים בזמן לימודי הרפואה באוניברסיטה, אך שם, בפעם הראשונה, הרגישה שמתייחסים אליה באופן שונה רק משום שהיא אישה. היא החליטה להקים את עמותת "שוות" – תוכנית חונכות ומנהיגות לנערות צעירות בשנת בת מצווה.

 

פעם בשבוע הן נפגשות איתן, ובין השאר מציגות להן מודלים נשיים לחיקוי שיעודדו אותן לשאוף גבוה. "הייתי רוצה לראות את הילדות, כשהן יהיו גדולות, בכל מקום שהן ירצו", סיפרה רוני, "שהן יעשו מה שהן מאמינות בו ומה שהן רוצות ואיך שהן רואות את החיים שלהן, פשוט שיהיו להן את הכלים להצליח ולהיות טובות כמו שהן יכולות להיות, בהשוואה לעצמן ולא לאף אחד אחר. המטרה שלנו היא להציג להן מודלים נשיים לחיקוי שיעודדו אותן לשאוף גבוה ולחלום רחוק".

 

 רוני פוסטן-קורן, מקימה ומנהלת עמותת"שוות"
 

רוני פוסטן-קורן, מקימה ומנהלת עמותת "שוות" (החדשות 13 )

 

 

הילה תורג'מן, חניכה בפרויקט, סיפרה כי "למדתי מנטע ברזילי שהיא נתנה כוח לנשים ברחבי העולם. היא נתנה להן את ההרגשה שלא רק גברים צריכים לקבל זכויות, אלא גם נשים". שי אלוק, רכזת תוכניות החונכות של העמותה: "אני חושבת שלהגיע לבנות בכיתה ו' ולתת להן כלים להיות נשים עוצמתיות בעצמן זו הדרך הנכונה להוביל שינוי משמעותי בכל התחום של צמצום הפער המגדרי".