05.03.2019

10:50

עודכן:

בווידאו: הקפאת מכירת הכרטיסים לאירוויזיון

אירוויזיון 2019: בוטלו הכרטיסים שנמכרו בניגוד להנחיות התאגיד

בעקבות דרישתו של מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, הודיע משרד הכרטיסים "לאן" על ביטול עשרות העסקאות שבוצעו טלפונית או ידנית. לאן: "נמשיך לפעול בהתאם להנחיות"

אירוויזיון 2019: משרד הכרטיסים "לאן" ביטל הבוקר (שלישי) את עשרות הכרטיסים שנמכרו לתחרות בניגוד להנחיות התאגיד. זאת לאחר שמנכ"ל תאגיד השידור "כאן", אלדד קובלנץ, דרש מהמשרד לבטל מיידית את כל עסקאות הכרטיסים שבוצעו באופן ידני או טלפוני. ממשרד "לאן" נמסר כי "פעלנו, ונמשיך לפעול לפי הנחיות התאגיד".

 

דרישתו של קובלנץ מהווה שלב ראשון של בדיקת הנושא, שמסקנותיו העלו כי נמכרו עשרות כרטיסים לאירוע הגמר במקומות מרכזיים ששורינו מראש. זאת לפני פתיחת המכירה הרשמית ובניגוד להנחיות. במקביל, התאגיד בוחן את המשך ההתנהלות בנושא.

 

 

 

 

 

הדמייה של במת האירוויזיון 2019
 

הדמייה של במת האירוויזיון 2019 (החדשות 13)

 

 

ביום ראשון הודיע "כאן" על הקפאת מכירת הכרטיסים לאירוויזיון 2019 שייערך בתל אביב, עד להודעה חדשה. זאת, לאחר שמערכות הפיקוח והבקרה של התאגיד העלו חשש לאי סדרים ופגמים בהליך המכירה, ועל פי החשד עשרות כרטיסים, בשווי של מאות אלפי שקלים ובמקומות טובים באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב, בניגוד להנחיות מועצת התאגיד. בתגובה, מנכ"ל "לאן" אמר לחדשות 13: "לא ברור לי על מה מדובר, הכל נעשה בצורה נקייה. לא ידוע לי על דבר כזה. קיבלנו הוראה לעצור את מכירת הכרטיסים ועצרנו אותה".

 

מוקדם יותר באותו היום משרד "לאן" הגיש תלונה למשטרה בעקבות תופעת הספסרות בכרטיסים לאירוע. זאת, לאחר שהכרטיסים למופע אזלו במהירות ובעקבותם הגיעו דיווחים על קניית כרטיסים באופן מרוכז ומכירתם במחיר הגבוה פי 2.5 מהמחיר המקורי.