02.03.2019

10:13

תיעוד בלעדי שצילם הלכוד בשיטפון בעמק הארזים: "הולך לטבוע"

בסרטונים שצילם מהדי סלחי, שנלכד על גג רכבו בשיטפון, ניתן לראות את רגעי האימה שעברו על הצעיר - עד לרגע החילוץ הדרמטי: "לא יודע מה לעשות, המים הגיעו עד אלי" • צפו

 

סרטונים בלעדיים שהגיעו לידי חדשות 13 מראים את מהדי סלחי, הצעיר שנקלע לשיטפון בעמק הארזים ביום חמישי האחרון, מתעד את הרגעים שבהם הוא ניצב על גג מכוניתו שנתקעה בשטף המים, טרם החילוץ.

 

בתיעוד, שצולם על ידי סלחי עצמו מתוך שטף המים, ניתן לראות כיצד מכוניתו נקלעה לתוך השיטפון ונתקעה בתוך זרם המים החזק, ללא יכולת לצאת. ברקע ניתן לשמוע את סלחי מתאר את המצב, וקורא לעזרה: "תסתכלו, המים הגיעו עד אלי, אני הולך לטבוע. יש כאן מלא משטרה ואמבולנסים. תסתכלו מה הולך כאן, אני לא יודע מה לעשות".

 

 

 

 

 

 

 החילוץ הדרמטי בנחל ארזים
 

החילוץ הדרמטי בנחל ארזים ( החדשות 13)

 

 

 

כאמור, ביום חמישי האחרון נתקע סלחי בעמק ארזים הסמוך לבירה, לאחר שרכבו נסחף בשיטפון. הוא עלה על גג רכבו והמתין לחילוץ שעה ארוכה כשיש סכנה ממשית לחייו. לאחר שכשלו המאמצים להגיע אליו בעזרת מנוף, לוחמי האש מהיחידה לחילוצים מיוחדים הגיעו אליו כשהם קשורים בחבלים, זרקו לעברו גלגל הצלה - ומשכו אותו עד שהגיע לחוף מבטחים. האירוע נמשך זמן רב, ושודר בחדשות 13 מזירת ההתרחשות.

 

בריאיון לחדשות 13, שחזר סלחי את רגעי האימה: "הייתי בטיול ופתאום הגיעו הרבה מים. נכנסתי למונית והיא הסתובבה", סיפר. "לא הצלחתי לפתוח את החלון או הדלת, אז שברתי את החלון ועליתי לגג הרכב". "המשטרה הגיעה מהר", הוסיף. "אבל לא הצלחתי לשמוע אותם, אז ביקשתי שיתקשרו לנייד שלי – אבל הוא היה ברכב, והמנוף לא הגיע עד אלי. פחדתי מעט אבל אני בסדר, תודה לאל". 

 

מוקדם יותר, בהמשך בנחל, שני נוסעים נתקעו עם רכבם באפיק. גבר כבן 50 נסחף נפל למים, אך כוחות ההצלה שהגיעו לשטח הצליחו לחלץ אותו מהמקום. חברו שהיה עמו, הצליח לשחות בכוחות עצמו לעבר גדת הנחל וחולץ ללא פגע.

 

"פינינו אדם כבן 50 שניסה לחצות את הנחל עם הרכב כשהזרימה הייתה רדודה יחסית", סיפר לחדשות 13 פרמדיק מד"א אילן גור אריה. "קרוב לשעה הוא עמד על גג הרכב, עד שהצליחו להשחיל לו גלגל הצלה שהיה קשור למשאית כיבוי. בשלב מסוים הוא נפל לנחל השוצף. לוחמי האש חילצו אותו במסירות נפש, תוך שסיכנו את חייהם שלהם".