11.02.2019

12:22

עודכן:

"רצח את חברו במסיבת יום הולדתו": אישום נגד צעיר מב"ש • תיעוד

על פי האישומים, אבירם זגורי הגיע לאירוע ושם התפתח ויכוח אלים בין מספר משתתפים, שבמהלכו בעל השמחה נורה בראשו. טרם המסיבה, כתב זגורי: "אני בא היום, עושה שם בלאגן"

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שני) כתב אישום נגד אבירם זגורי, בן 29, בגין רצח רותם הרוש במסיבת יום ההולדת שלו בבאר שבע בנובמבר האחרון, זאת בעקבות חקירת היחידה המרכזית של מרחב נגב. נוסף לכך, מייחס כתב האישום לזגורי עבירות של ניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאת והובלת נשק. בתיעוד ממצלמות האבטחה ניתן לראות את הנאשם יורה - ונמלט מהמקום.

 

מכתב האישום עולה כי בתאריך 15/11/2018 נערכה מסיבת יום הולדת להרוש בביתו, בהשתתפות אנשים רבים וביניהם זגורי. טרם המסיבה נפתחה קבוצת ווטסאפ מצומצמת לרגל האירוע, ובה כתב זגורי "אני היום בא, עושה שם בלאגן אחושרמוטה, שותה, מרביץ לכולם יא מניאק". במהלך המסיבה, התפתח ויכוח אלים בין זגורי לבין חברו של הרוש, אדם מסרוגה, וזגורי החליט להרגו.

 

 הנאשם ברצח
 

 אבירם זגורי, הנאשם ברצח רותם הרוש במהלך יום הולדתו

( החדשות 13)

 

 

לאחר מכן עזב זגורי את המסיבה, הצטייד ברובה, והגיע עם אדם נוסף לסמטה הקרובה לביתו של המנוח. שם שהו באותה העת מספר משתתפים מהמסיבה, ביניהם המנוח ומסרוגה. לאחר ששמעה צעקות במקום, הגיעה לסמטה גם אמו של המנוח, שולה הרוש. על פי האישומים, לאחר ויכוח שלף זגורי את הנשק, וירה לעבר מסרוגה מספר כדורים בבטנו ובירכו, כדור אחד בירך של אמו של המנוח, וכן ירה כדור אחד בראשו של המנוח. לאחר מכן, נמלטו זגורי וחברו מהסמטהכתוצאה מהירי, נפגע המנוח בראשו ונפטר במקום.

 

ביום למחרת הגיע הנאשם ללא הודעה מוקדמת לבית דודתו באשדוד, שם הסתתר בזמן שהמשטרה חיפשה אחריו, עד לתאריך 22/11/18, אז נעצרהפרקליטות הגישה בקשה לעצור את זגורי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. לנאשם עבר פלילי עשיר, בין היתר בעבירות אלימות רבות, הוא ריצה בשנים האחרונות מאסרים רבים בפועל, והשתחרר ממאסרו האחרון ביוני אשתקד.  

 

עו"ד בועז קניג, המייצג את אבירם זגורי, אמר לאחר ההחלטה: "כתב האישום הוגש היום וטרם עיינתי בחומר החקירה. 
על פניו ההתנהלות במהלך החקירה מדברת בעד עצמה ומלמדת באופן חד משמעי כי קיימת בתיק חולשה ראייתית ממשית המשתלבת גם עם גרסת הנאשם ולפיה אין לו כל קשר לאירוע הירי נשוא כתב האישום".