31.01.2019

21:36

"מה אתה רוצה מאח שלי?": שוטרים תקפו רופאים במזרח י-ם • תיעוד

אגרופים, דחיפות ומכה עם מכשיר קשר - כל אלו היו מנת חלקם של ארבעה רופאים ממרפאה במזרח ירושלים. התוקפים היו, למרבה הפלא, בלשי המשטרה

בתיעוד ממצלמות האבטחה שפורסם ע"י ארגון בצלם והגיע לידי חדשות 13 נראים שוטרים מכים את ארבעה בני משפחה אחת בקופת חולים במזרח ירושלים.

 

לפני כשבועיים, מנהל קופת החולים באום ליסון, התבקש על ידי המשטרה לספק צילומי אבטחה מהמרפאה במסגרת חקירת הצתת כלי רכב. חקירה שאינה קשורה כלל לרופאים במרפאה.

 

למרות התיאום לפגישה ביום אחר, שעתיים בלבד לאחר שיחת הטלפון, הגיעו שני בלשים במפתיע למרפאתו של ד"ר כרים חוסיין ודרשו ממנו את צילומי האבטחה – שלא היו מוכנים בשלב זה. הוויכוח בין הצדדים הסלים לאלימות, והשוטרים התנפלו על ד"ר חוסיין ובני משפחתו ודרשו לעצור אותם. "מישהו תפס אותי ביד שמאל והשני התחיל לתפוס אותי מיד ימין", מספר ד"ר חוסיין. בת משפחתו מוסיפה: "יצאתי, דחפתי אותו ואמרתי 'מה אתה רוצה מאח שלי?'" ואילו אביו מגיב בלהט: "הוא רופא, הוא לא עשה כלום. הוא לא טרוריסט".

 

תיעוד אלימות שוטרים נגד רופאים
 

תיעוד אלימות שוטרים נגד רופאים (חדשות 13 )

 

 

בסיום האירוע עצרה המשטרה את אחד הרופאים, וגם החרימה את מצלמות האבטחה. ד"ר כרים הגיש תלונה במחלקה לחקירת שוטרים נגד השוטרים שהכו אותו ואת בני משפחתו.

 

מטעם המשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בסרטון ערוך המציג את הדברים באופן חלקי וחוטא לאמת. השוטרים הגיעו למקום כחלק מפעולות חקירה בתיק חמור של הצתת רכב, במהלכן ביקשו ממחזיק המקום להעביר לידיהם את צילומי האבטחה אך נתקלו בקושי לקבלם. כאשר עלה חשד לשיבוש הראיות ולאחר שזה סירב להזדהות החליטו השוטרים לעכבו. בשלב זה כפי שניתן לראות בסרטון, החלו נוספים לתקוף ולגדף את השוטרים באלימות ואף הביאו לפציעתו של אחד השוטרים שהיו במקום. נדגיש כי לאור טענותיהם של החשודים לאלימות מצד השוטרים, העבירה המשטרה מיוזמתה את חומר החקירה לבחינתה של מח"ש. לא נאפשר כל פגיעה בשוטרים המבצעים פעולת אכיפה מתוקף תפקידם ונפעל למצות את הדין עם המוערבים".