12.01.2019

20:15

כחלון: "לא יכול להתווכח עם תחושות נתניהו אודות הליך לא הוגן"

בריאיון לתכנית "המטה המרכזי" אמר שר האוצר כי לא ישב בממשלה אם יוגש כתב אישום נגד נתניהו לאחר שימוע. עוד הוסיף: "כולנו תרוץ לבד, השמועות רק פוגעות בנו"

בחירות בצל חקירות: שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, התייחס הערב (שבת) בריאיון לתכנית "המטה המרכזי" בחדשות עשר לחקירות נתניהו, ואמר כי "הוא לא מתווכח עם תחושותיו של רה"מ בנוגע להליכים נגדו", לאחר הדברים שנשא השבוע. "אם ראש הממשלה בא ומציג את הדברים שלו – זו התחושה שלו, אני לא יכול להתווכח איתה".

 

כחלון חזר פעם נוספת על אמירתו כי לא יישב בממשלה בראשות נתניהו אם יוגש נגדו כתב אישום, אחרי שימוע. עוד הוסיף כי ירצה להיות שר אוצר בממשלה הבאה, "לא משנה מי יהיה בראשות הממשלה, שייבחר על ידי הציבור". על הטענות לפיהן כולנו עשויה להתחבר למפלגות אחרות: "זה לא נכון, כולנו רצה לבד, לא עם הליכוד ולא עם אף אחד. הטענות הללו פוגעות בנו".

 

ביום שני השבוע, נשא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצהרה "דרמטית" לדבריו וטען שביקש להתעמת עם עדי המדינה. "במהלך החקירות נגדי, דרשתי עימות עם עדי המדינה. רציתי להסתכל להם בעיניים ולהטיח בהם את האמת. דרשתי עימות פעם אחת וסורבתי. דרשתי עימות פעם שנייה ושוב סורבתי", אמר. הכוונה של נתניהו היא לעימותים עם מקורבו לשעבר, ניר חפץ ושלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר.

 

 נתניהו במסע"ת בו מכריז גלנט על הצטרפותו לליכוד
 

"לא מתווכח עם התחושות שלו". נתניהו השבוע (חדשות עשר )

 

 

"מדוע סרבו לי לאפשר את העימות הזה שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד, לי אין מה להסתיר", אמר נתניהו, "מדוע סירבו לי לאפשר את העימות הזה שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד, לי אין מה להסתיר", אמר נתניהו, " ולכן אני חוזר על הדרישה הזאת – לעימות עם עדי המדינה. מצדי, שהעימות הזה יהיה בשידור חי. שהציבור יראה הכל, ישמע הכל, יידע את כל האמת. אני בטוח בצדקתי".

 

"יותר מזה", המשיך ראש הממשלה, "אני מבקש להתעמת עם כל העדים שמסרו דברים שלא תאמו את העמדה שלי – את האמת. גם לראש ממשלה יש את הזכות להליך הוגן. אני אסתור את כל הדברים שהם אומרים - כי אני יודע את אמת, ואני בטוח באמת".

 

שלשום פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה על השלמות חקירה בתיק 4000, כך פורסם בחברת החדשות. השלמות החקירה נדרשו בעקבות עדויות חדשות שנחשפו בתחקיר "המקור". החוקרים לא הכירו אותן אולם הדברים שעלו בהן, תאמו לרשת ולשיטה שהחוקרים איתרו בחקירות התיק.

 

היועץ המשפטי לממשלה ובכירי אגף החקירות זיהו עדויות מעניינות שחשבו שצריכות להופיע בתיק החקירה. לכן, כמה גורמים, שחלקם לא זומנו לחקירה לפני כן, התבקשו להגיע ללהב 433 ולמסור עדות; גורם משפטי אמר שהעדויות לא יעכבו את תיק החקירה, שכן הן לא משנות את כיוון החקירה אלא מחזקות אותו.