11.01.2019

19:50

חיזור גנרלי: האם האגו יאפשר לביטחוניסטים לאתגר את נתניהו?

עוד ועוד גנרלים מתייצבים להתמודד מול ראש הממשלה בבחירות הקרובות. אינפלציה שכזו של עונדי ברזלים שמבקשים להצטרף למערכת הפוליטית לא זכורה שנים רבות

לפי הסקרים והתחזיות המעודכנות, אין לנתניהו איום פוליטי ממשי במערכת הבחירות הקרבה ולמרות זאת, עוד ועוד גנרלים מתייצבים לאתגר אותו על קו הזינוק.

 

הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, ששירת תחת נתניהו כמפקד הצבא והקים מפלגה חדשה, מתיימר עכשיו לקרוא תיגר על ראש הממשלה. הוא עשוי לחבור בקרוב למשה (בוגי) יעלון, רמטכ"ל אחר שהספיק להיות שר הביטחון שלו.

 

 גנץ ונתניהו בהערכת מצב בימי "צוק איתן"

גנץ ונתניהו בהערכת מצב בימי "צוק איתן" (חדשות עשר )

 

 

בשלב זה, שני רמטכ"לים אחרים מביטים מהצד על ההתרחשויות: גבי אשכנזי שמתלבט אם בכלל לקפוץ לבריכה הפוליטית ואהוד ברק שעדיין לא איבד תקווה לכך שיירקם גוש במרכז-שמאל שאולי יצליח לייצר תחרות ל-30 המנדטים שמנבאים הסקרים לליכוד בראשות נתניהו.

 

 

 

אינפלציה שכזו של עונדי ברזלים שמבקשים להצטרף למערכת הפוליטית לא זכורה שנים רבות. היעדר ההצלחה של הפוליטיקאים שנחנכו באזרחות לאתגר את נתניהו היא שייצרה את העלייה בערכם של היושבים לשעבר סביב שולחן המטה הכללי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם נתניהו עצמו הרגיש צורך לחזק את אגף הביטחוניסטים בליכוד כשפרס חסות פוליטית על המצטרף הטרי למפלגתו, יואב גלנט.

 

יצחק רבין ב-1992 ואהוד ברק ב-1999 הוכיחו שרמטכ"לות ברזומה יכולה להחליק את המסלול עבור מועמדים בדרך למהפך, אבל זו ממש לא ערובה לכך שבבחירות 2019 ההיסטוריה תחזור על עצמה. ריבוי המועמדים בפלטפורמות קטנות ומפוצלות מעניק לנתניהו מרווח נשימה פוליטי ניכר ואם האגו לא יניח לגנרלים בדימוס לאחד כוחות, קרוב לוודאי שהם יצטרפו לרשימה המתארכת של הפוליטיקאים נטולי הפלאפלים והחרבות שהובסו על ידי נתניהו בעשור האחרון.