11.01.2019

20:57

עודכן:

רגב תוקפת את גנץ: "תגיד מה האג'נדה שלך. קח אחריות"

שרת התרבות והספורט הצהירה בריאיון ל"שישי" כי היא "בהחלט רוצה להיפרד" ממשרדה. בד בבד, מעדה בלשונה: "עשיתי מהפכות ששני שרים אחריי לא יצליחו לתקן את מה שעשיתי"

בחירות 2019: שרת התרבות והספורט, מירי רגב, תקפה אמש (שישי) את יריביו הפוליטיים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בריאיון שהעניקה ל"שישי".

 

"אני מציעה ליאיר לפיד להירגע, גבאי בכלל לא קיים, ציפי לבני חיה בסרט. לא יעזור להם", אמרה השרה רגב לפני שתקפה גם את יו"ר "חוסן לישראל", הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. "אני מצפה ממי שפשט את מדיו והחליט להגיע לזירה הפוליטית - שיגיד מיהו. אל תתחבאו מאחורי מילים, אתה רץ לפוליטיקה, רוצה להתמודד על ראשות הממשלה - תגיד במה אתה מאמין ומה האג'נדה שלך. קח אחריות על מה שעשית".

 

 נתניהו, לפיד וגנץ
 

נתניהו, לפיד וגנץ (רויטרס )

 

 

בד בבד, רגב הצהירה כי היא "בהחלט רוצה להיפרד ממשרד התרבות". לדבריה, "עשיתי מהפכות אדירות בתיק התרבות. עשיתי מהפכות ששני שרים אחריי לא יצליחו לתקן את מה שעשיתי. גם אם ירצו להחזיר את המצב לקדמותו - הם לא יצליחו".

 

רגב, שבתחילת השבוע תקפה את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אמרה: "אני חושבת שהיועמ"ש הוא אדם הגון וישר, מכירה אותו מעברי בצה"ל. לא יכול להיות שהוא שולח לשרים מכתבים (והורה להם) שלא לקבל החלטות בגלל תקופת בחירות והוא רוצה להשפיע על מערכת הבחירות באמצעות שימוע כשלראש הממשלה אין דרך להגן על עצמו. אין בעיה, אתה רוצה להתחיל תהליך שימוע, תן לראש הממשלה להגן על עצמו עד הבחירות".

 

"אני חושבת שיש עליו הרבה לחצים גם של אג'נדה בתוך הפרקליטות, בתוך גורמי אכיפת החוק, לחץ מטעם השמאל בהפגנות, בכותרות, בהשחתת הקבר של אביו. מפעילים לחץ אינטנסיבי כדי שהוא יעשה את הכול כדי לפגוע באמון הציבור בנתניהו", הוסיפה. 

 

 

 

היללו את נתניהו, לעגו ליריביו: שרי הליכוד נאמו ב"לאומיאדה"

 

שרי הליכוד נאמו אתמול בלאומיאדה, ושיבחו את ראש הממשלה נתניהו. "בלי נתניהו הימין לא בשלטון. מנסים לפגוע בבטן החלשה שלנו, בנתניהו, להתחיל בשימוע עוד לפני הבחירות", אמרה השרה רגב.

 

גם שר הקליטה החדש, יואב גלנט, החמיא לנתניהו. "בעשור האחרון המצב הביטחוני מצוין", אמר גלנט. "אני רואה את עצמי חלק מהצוות שיוביל עם רה"מ את הממשלה הבאה מול האתגרים השונים". "המטרה - 40 מנדטים תחת ראש הממשלה נתניהו", הוסיף האלוף במיל'.

 

"השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, התייחס בביטול לחקירות ראש הממשלה. "תנו לי נושא אחד אמיתי שהאופוזיציה מנסה למצוא אותנו בחולשה. שום נושא, זה הכול ביבי, פיסטוק חלבי, גלידה, סיגרים, וואלה – שטויות על גבי שטויות", אמר הנגבי. "זה מעיד על החולשה שלהם ועל העוצמה שלנו".

 

השר זאב אלקין החליט להתמקד בבני גנץ, ויצא נגד שתיקתו. "בני גנץ יודע לשתוק, זה מה שהוא עושה בינתיים. הוא ייפגש עם פוטין, הוא ישתוק", אמר אלקין. גם שר התקשורת איוב קרא דיבר באירוע, והתייחס דווקא לחוק הלאום. "לא מובן מאליו שנשכבתי בשביל חוק הלאום", אמר קרא. "לא היה חסר שהשמאל יביא למהפך אחרי החוק, הייתי השכפ"ץ של הליכוד בסיפור הזה".

 

בתוך כך, פעילי מפלגת העבודה מחו אתמול מול בתיהם של יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד ושל יו"ר חוסן לישראל בני גנץ וקראו להם להתחייב שלא ישבו בממשלה בראשות נתניהו. זאת, לאחר שיו"ר העבודה אבי גבאי, אמר דברים דומים בתקופה אחרונה והתחייב שלא ייכנס לממשלה כזו.