28.12.2018

21:30

עודכן:

נער פוסטר או מועמד לרה"מ: מה עומד מאחורי התדמית של בני גנץ?

לאחר חודשים של עמימות, הודיע גנץ על מפלגתו החדשה - "חוסן ישראל". מה מושך את המצביעים אל הרמטכ"ל לשעבר? "כרגע הוא פוסטר, ברגע שיפתח את הפה יתחיל הויכוח עליו"

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הגיש ביום חמישי לרשם המפלגות את מפלגתו החדשה - "חוסן ישראל". זאת, לאחר חודשים רבים שבהם לא חשף את צעדיו במערכת הפוליטית. מעט מאוד ידוע על עמדות המפלגה וחבריה, וכבר הסקרים מנבאים לו מספר דו-ספרתי של מנדטים. אך מה מושך את המצביעים אל הרמטכ"ל לשעבר?

 

"כרגע החידה היא פוסטר, תמונה. תמונה שמקבלת 15 מנדטים, לפחות לפי הסקרים של השבוע. אני חושב שזה פחות מעיד עליו, זה מעיד יותר על הקהל", הסביר היועץ האסטרטגי, עו"ד איתן לוין. "זה מעיד על הכמיהה למשהו חדש, למשהו שונה. וכנראה שזה מה שהוא מייצג – הפוסטר הזה כרגע. כי עוד לא שמענו ממנו מילה. יש מלח הארץ, תכול עיניים, יפה בלורית, הילה של גנרל. רמטכ"ל מוצלח או לא מוצלח – נתווכח על זה. הוויכוח יתחיל ברגע שהוא יפתח את הפה. אבל כל עוד הוא שותק – הוא מביא הבטחה, לכאורה".

 

"אני דוחף לחיבור גדול עם מי שהכי חזק להוביל אותו. וכרגע הכוח הכי גדול מבחוץ הוא גנץ", אמר מיכאל ביטון, לשעבר ראש המועצה המקומית ירוחם. "אני רואה את גנץ ככוח שיעשה מפץ גדול בפוליטיקה הישראלית. וככל שיפעל נכון ויבצע חבירות נכונות, יוכל אפילו להיות מועמד ראוי ומשמעותי לראשות ממשלת ישראל".

 

 בני גנץ
 

בני גנץ (חדשות עשר )

 

 

ביום חמישי, כאמור, הגיש בני גנץ לרשם המפלגות את מפלגתו החדשה - "חוסן ישראל". מטרתה המרכזית של מפלגת "חוסן ישראל", כפי שעולה מהבקשה שהוגשה לרשם המפלגות, היא "המשך ביסוס וחיזוק מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לאור החזון הציוני, כפי שהוא בא לידי ביטוי במגילת העצמאות, תוך קביעת ושינוי סדר העדיפויות הלאומי בנושאים הבאים: חינוך, פיתוח תשתיות לאומיות, חקלאות, חוק, משפט וביטחון פנים, מדיניות רווחה, שלום וביטחון".

 

השבוע פורסם סקר חדשות עשר, אשר משתתפיו נשאלו לאיזו מפלגה היו מצביעים במידה והבחירות היו נערכות היום. מהתוצאות עולה כי מפלגת הליכוד שומרת על כוחה מבחירות 2015 עם 30 מנדטים, כש"יש עתיד" מאחוריה עם מחצית ממניין המנדטים. בסקרים עלה, כי אם גנץ יחליט להתמודד, מפלגתו תשיג 15 מנדטים, כשהליכוד תקבל 27 מנדטים. גם כניסתו של גנץ למפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד, תניב רק 26 מנדטים, ולא תקח את ההובלה של הליכוד, שישמור על כוחו עם 27 מנדטים.