08.11.2018

22:07

תקפו והפיצו: נערות הכו את בת כיתתן שהתלוננה עליהן • תיעוד

חמש תלמידות ממרכז הארץ נעצרו בחשד שהפעילו אלימות קשה נגד נערה שלומדת איתן. תלמידים ועוברי אורח שהיו במקום - נמנעו מלעזור. נער שצילם ופרסם את הקטטה נעצר ונחקר

חמש תלמידות בנות 16 נעצרו ביום שלישי בחשד שהכו באכזריות את בת כיתתן בגינה ציבורית שסמוכה לבית הספר בו הן לומדות במרכז הארץ. הסיבה לתקיפה: הנערה התלוננה בפני צוות בית הספר על שיימינג שחוותה מצד אותן נערות ברשתות החברתיות. 

 

התלמידות, שלא אהבו את התלונה שהגישה ד', החליטו להתנקם: הן הזמינו את ד' לגן השעשועים ובמשך דקות ארוכות קיללו אותה, בעטו בה, משכו בשיערה וזאת כשנער מבית הספר מתעד את האירוע באמצעות מצלמת הטלפון הנייד שלו ומקניט אותה. 

 

האירוע האלים הזה התרחש לנגד עיניהם של עשרות תלמידים ותלמידות וכן מול עוברי אורח, אך איש מהם לא טרח להתערב. לדאבונה של ד', התיעוד האלים הופץ לתלמידי בית הספר דקות לאחר מכן. במשך תקופה ארוכה מודעים כל תלמידי בית הספר להתעללות הקשה שחווה אותה ילדה. עם זאת, לאורך כל הזמן הזה אף אחד מהתלמידים לא קם וסיפר על כך. 

 

 קטע מהסרטון האלים בו תועדה התקיפה נגד ד'
 

קטע מהסרטון האלים בו תועדה התקיפה נגד ד' (חדשות עשר )

 

 

חוקרי משטרת מרחב איילון עצרו את חמש הנערות שתקפו את ד' ואת הנער שצילם את התקיפה. "אנחנו קיבלנו סרטון ומיד פתחתנו בחקירה. איתרנו את הבנות ואיתרנו את הצלם", אמר רב פקד מאיר רוטמן, ראש מחלק נוער במרחב איילון. "לקחנו את הנער הזה כתוקף מעצם היותו המצלם, המעודד, המתסיס של האירוע, מבחינתנו הוא שותף מלא לתקיפה", הוסיף.

 

הנערות התוקפות הודו בחקירה בהפעלת אלימות כלפי חברתן. הנער שצילם והקניט, חשוד הן בתקיפה והן בהפצת הסרטון - עבירות שהעונש עליהן עלול להגיע עד לחמש שנות מאסר.