08.11.2018

20:39

 זירת הפיגוע בברקן
זירת הפיגוע בברקן,
חדשות עשר

בג"ץ הוציא צו נגד הריסת בית המחבל שביצע את הפיגוע בברקן

בית המשפט העניק למדינה עשרה ימים להגיב לערעור משפחת המחבל. לפני יומיים הוציא מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, צו הריסה שהתייחס לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה

פיגוע הירי בברקן: בג"ץ הוציא הערב (חמישי) צו ארעי שעוצר את תהליך הריסת ביתו של אשרף נעאלוה, המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן, ונתן למדינה עשרה ימים להגיב לערעור שהוגש על ידי משפחתו של נעאלוה.

 

ביום שלישי הוציא מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, צו הריסה לבית. מדובר צה"ל נמסר כי הצו מתייחס לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה, בהן התגורר המחבל. צו ההריסה נחתם לאחר שנדחתה השגה שהגישה משפחתו של המחבל נגד ההריסה. עם זאת, למשפחת המחבל ניתנה שהות עד ליום ראשון הקרוב שבמהלכה תוכל לעתור לבג"ץ בנושא. המשפחה, כאמור, מימשה את הזכות. קודם לכן ביטל שר הביטחון, אביגדור ליברמן, פגישת עדכון עם משפחות ההרוגים בפיגוע.

 

 סריקות בכפר שויכה ממנו יצא המבחל שביצע את פיגוע הירי בברקן
 

סריקות בכפר שויכה ממנו יצא המבחל שביצע את פיגוע הירי בברקן ( דו"צ)

 

 

אתמול כיתר צה"ל בית בכפר שוייכה, שבו חשבו שמסתתר נעאלוה. לפי דיווחים פלסטיניים, כוח צה"ל זרק רימוני הלם לעבר הבית. נוסף לכך, דחפור צה"לי כבד הגיע למקום, והכוחות בשטח קראו לשכנים לעזוב את האזור. עם זאת, התברר כי נעאלוה לא שהה בבית באותה שעה, ובני משפחתו עוכבו לתשאול.

 

לפני כשבועיים כוחות משמר הגבול ומסתערבים עצרו ליד טול כרם סייען למחבל הנמלט, שנתן לו על פי החשד אוכל ומסתור בימים שלאחר הפיגוע. מספר חשודים נוספים נעצרו בפעולה, שהתרחשה בכפר דנבה. במהלכה, צוותים של מסתערבים סגרו על בית עם מספר פלסטינים חשודים. המסתערבים ירו אש מנשק קל לעבר פתחי הבית והחשודים הסגירו עצמם.

 

שבוע לפני כן צה"ל הפיץ כרוזים בטול כרם, המזהירים את התושבים מפני מתן סיוע למחבל – כך על פי דיווח פלסטיני. בכרוזים נכתב כי "כל הנותן למחבל סיוע - מסתכן בתקופת מאסר ארוכה ושלילת היתרים". טרם ברור מה הרקע לפרסום האזהרות, ואם הדבר נעשה בהתבסס על מידע בדבר מקום הימצאו האפשרי של המחבל.