08.11.2018

18:38

"הוא לא מתקשר איתנו": דניאל מאושפז במצב קשה בעקבות קטטה

במהלך תגרה בין תלמידים בבי"ס בדרום הושלכה על ראשו של דניאל בן ה-16 לבנת בטון שגרמה לו לשברים רבים בגולגולת. לאחר האירוע, הלימודים ביישוב הופסקו במחאה על האלימות

קטטה המונית בבית ספר ביישוב בדואי סמוך לבאר שבע שהתרחשה בשבוע שעבר, כמעט וקטעה את חייו של דניאל אבו קווידר בן ה-16 כשלבנת בטון שהושלכה על ראשו פצעה אותו קשה. דניאל, שאושפז בבית החולים סורוקה, עבר סדרה של ניתוחים בראשו כשהוא מורדם ומונשם.

 

"הוא לא מתקשר איתנו כמעט. הוא בקושי זוכר - אתמול בא לבקר אותו דוד והוא לא זיהה אותו. יש חשש מפגיעה מוחית, זה מה שאמר לנו מנהל המחלקה", סיפר בכאב סמי, אביו של דניאל, בריאיון לתוכנית "חמש עם רפי רשף". "הוא היה מורדם ועבר ניתוח ראש בגולגולת עם מספר שברים. כרגע יש לו 32 סיכות בראש ומקווה שיהיה יותר טוב", הוסיף.

 

על הנסיבות שהובילו לפרוץ הקטטה האלימה סיפר סמי: "הילד רק לפני שבועיים עלה לכיתה י"א. יום לפני חל ויכוח בין ילדים, דני לא היה מעורב בזה בכלל. הילד שלי לא מתערבב עם אף אחד שם. אז הוא חזר ללימודים למחרת כרגיל, ובהפסקת האוכל, תוך כדי שהוא אוכל, באו כמה חבר'ה ותקפו אותו".  

 

דניאל אבו קווידר שנפצע קשה מלבנה שהושלכה לראשו
 

דניאל אבו קווידר שנפצע קשה מלבנה שהושלכה לראשו (חדשות עשר )

 

 

לדבריו דניאל לא היה מעורב וכי הוא אינו יודע מי האחראים לתקיפה. "יש מצלמות ושהמשטרה תעשה את העבודה שלה. שלחתי בן שילך ללמוד, והוא חזר לי במצב אנוש לבית החולים סורוקה", אמר. "הבן שלי קיבל לבנה לתוך הראש, עבר ניתוח של חמש שעות בבית החולים סורוקה ועדיין יש לו בעיות בגולגולת".

 

עוד סיפר סמי, כי האלימות בבית הספר ובאזור בכלל הפסיקה הלימודים הסדירים ביישוב. "בבית הספר שלומד הבן שלי יש בערך 70 תלמידים, יש לנו קרוב ל-270 תלמידים ב-11 בתי ספר - כאשר מהראשון בנובמבר כל תלמידי התיכון לא הלכו ללימודים". לשיטתו הסיבה לכך נעוצה בפחד של ההורים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר שבהם האלימות גואה: "אני הורה שחווה חוויה מזעזעת ולא מאחל אותה לאף אחד. לא שווה לשלוח ילד ולהגיע למצב הזה. אני צמוד לילד שלי ולא יודע לאן יתפתח מצבו".

 

על המצב הקשה שנמצא בנו אמר סמי: "זו תחושה קשה, אנחנו פה 24/7, כולם פה מודאגים משום שאנחנו בני אדם - בכל רגע עלול מצבו להתדרדר".