07.11.2018

14:32

קרובי הפלסטינית שנבחרה לקונגרס: "גאים בה - תשרת המטרה הפלס'"

באסם טאליב, דוד של חברת הקונגרס המוסלמית-פלסטינית הטרייה ראשידה טאליב, סיפר על התחושות בכפרם שביו"ש ועל הזדהות אחייניתו עם עמה: "תשבע בקוראן ותלבש בגד מסורתי"

לאחר בחירתה הלילה (רביעי) של ראשידה טאליב (42) לנציגת בית הנבחרים האמריקני מטעם המפלגה הדמוקרטית,  התראיין היום דודה הפלסטיני, סיפר על השמחה בכפר בית עור אל-פוקא שליד רמאללה משם הגיעה משפחתה על חברת הקונגרס הטרייה, ועל הזדהותה עם הפלסטינים.
 

משפחתה המורחבת של טאליב התכנסה היום בחצר ביתם כדי לחגוג את ההישג. "זה ממלא אותנו גאווה כשילדה רגילה מגיעה לעמדה שכזו", אמר הדוד, באסם טאליב. "אני מלא גאווה, כל המשפחה, כל הכפר וכל האזור גאה בה על נצחונה, כפלסטינית המוסלמית הראשונה שמגיעה לעמדה שכזו".
 

לדבריו של באסם, אחייניתו גאה בזהותה הפלסטינית  ובכוונתה להדגיש את האג'נדה הפרו-פלסטינית שלה. "היא אישרה את זהותה כפלסטינית ערבייה מוסלמית", הדגיש הדוד. "כשהתחייבה ללבוש שמלה פלסטינית מסורתית ואמר כי היא תשבע בקוראן היא למעשה העבירה מסר שמצהיר כי בכוונתה לשרת את המטרה הפלסטינית ובמיוחד את מדינתה".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 באסם טאליב, דודה של חברת הקונגרס הנבחרת

באסם טאליב, דודה של חברת הקונגרס הנבחרת (רויטרס )

 

 

טאליב נולדה בדטרוירט שבארצות הברית כבכורה מבין 14 ילדים שנולדו למשפחת מהגרים פלסטינית. הים נולדה לאם ילידת הכפר עור אל-פוקא ואב יליד בית חנינא שעבד במפעל הרכב של "פורד" בדטרויט. משפחתה סיפרה כי חברת הקונגרס ערכה את חתונתה בכפר בשנת 1997 וביקרה בו לאחרונה ב-2006.

 

טאליב ניצחה בבחירות הדמוקרטיות של המחוז ה-13 של מישיגן, הכולל בתוכו חלקים מדטרויט ופרברים נוספים שבהם מתגוררת אחת מאוכלוסיות המהגרים המוסלמים והערבים הגדולות בארצות הברית. היא התמודדה תחת ההבטחה להעלות את שכר המינימום במדינה ל-15 דולר, שמירה על תוכניות רווחה מפני קיצוצים, ומניעת הענקת הנחות מס לתאגידים ועם נצחונה, הפכה למחוקקת המוסלמית הראשונה במדינתה.