08.10.2018

20:01

נתניהו על הפיגוע: "נתפוס את המרצח המתועב ונבוא עמו חשבון"

רה"מ התייחס בביקורו ברמת הגולן לרצח של שני הישראלים במפעל בשומרון: "דמם של אזרחי ישראל לא יהיה הפקר" • על הפגישה עם פוטין: "נשוחח על התבססות איראן בסוריה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) במהלך ביקור ברמת הגולן לפיגוע באזור התעשייה ברקן שבשומרון, בו נרצחו מנהל כספים במפעל ומזכירתו, ולפגישתו הצפויה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

 

"אנחנו מצטערים היום כשאנחנו נפרדים מקים יחזקאל וזיו חג'בי זכרונם לברכה, השם ייקום דמם", אמר ראש הממשלה. "אנחנו נתפוס את המרצח המתועב הזה ונבוא עמו חשבון. דמם של אזרחי ישראל לא יהיה הפקר".

 

 זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחים בפיגוע במפעל המחזור בברקן
 

זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחים בפיגוע במפעל המחזור בברקן (באדיבות המשפחה )

 

 

לאחר מכן אמר כי בכוונתו להשאיר את רמת הגולן בריבונות ישראל. "אנחנו רואים היום את מה שקורה מעבר לגבול, את ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן ואת התוקפנות של קנאי הטרור. מול כל אלה נוסיף לעמוד איתנים ונחושים. ישראל בגולן היא ערובה ליציבות המרחב סביבנו", הבהיר נתניהו. "ישראל בגולן היא מציאות מוצדקת שמבוססת על זכויות עתיקות יומין. ישראל בגולן היא עובדה שהקהילה הבינלאומית חייבת להכיר בה, וכל עוד הדבר תלוי בי הגולן תמיד יישאר בריבונות ישראל, כי אחרת אנחנו נקבל את איראן וחיזבאללה על שפת הכנרת". 

 

"איראן וחיזבאללה מנסים כל הזמן להקים כוח מולנו שיפעל נגד הגולן ונגד הגליל. אנחנו מסכלים זאת וכל עוד הדבר תלוי בי אנחנו נמשיך לסכל זאת", הדגיש נתניהו. "אנחנו נמשיך לפעול בנחישות נגד הניסיונות של איראן לפתח חזית נוספת נגדנו בגולן ובסוריה ואנו נפעל נגד הניסיונות שלה להעביר נשק קטלני לחיזבאללה בלבנון". 

 

ראש הממשלה אמר שישוחח על המציאות הביטחונית בגבולה הצפוני של ישראל עם נשיא רוסיה, לכשייפגשו. "הנשיא פוטין ואני החלטנו על התיאום הביטחוני החשוב לצה"ל ולצבא רוסיה וכמובן פיתחנו יחד גם יחסים טובים בין רוסיה לישראל", אמר נתניהו. "אני יודע שהנשיא פוטין מבין את המחויבות שלי לביטחון ישראל ואני יודע שהוא גם מבין את החשיבות שאני מייחס לרמת הגולן, שכולנו מייחסים לרמת הגולן ולמורשת ישראל".

 

פוטין ונתניהו (ארכיון)
 

ישוחחו על ההתבססות האיראנית בסוריה. פוטין ונתניהו (רויטרס )

 

 

כוחות צה"ל ושב"כ ממשיכים את המצוד אחר המחבל אשרף נעאלוה, שרצח אתמול במפעל באזור התעשייה שבברקן את קים לבנגרונד יחזקאל, בת 28 מראש העין, נשואה ואם לתינוק בן שנה, וזיו חג'בי, בן 35, נשוי ואב לשלושה מראשון לציון. בתוך כך, שוחררה מבית החולים בילינסון האישה שנפצע בפיגוע.

 

במהלך הלילה פעל צה"ל בכפר שוויכה הסמוך לטול כרם, שממנו יצא המחבל. אחותו אף עוכבה ותוחקרה על ידי צה"ל ושב"כ. במסגרת הפעילות בוצעו מספר מעצרים בכפר. על פי ההערכות של מערכת הביטחון, המחבל בן ה-23 מסתתר באזור שבו ביצע את הפיגוע. כמו כן, ההנחה היא שמדובר במחבל בודד, כלומר אין סביבו תשתית שמסייעת לו להימלט, והוא מנסה להסתתר באחד הכפרים הפלסטיניים באזור, או באחת הוואדיות. במערכת הביטחון מבינים שהמפתח ללכידתו טמון במודיעין איכותי, ולכן כוחות צה"ל מציפים את השטח ביחידות מיוחדות ובלוחמים.