07.10.2018

23:00

הפיגוע בברקן: בצה"ל מעריכים - המחבל מסתתר באחד הכפרים באזור

כוחות הביטחון ממשיכים לתור אחר אשרף נעאלוה, שרצח מנהל כספים ומזכירתו באזור התעשייה בשומרון, וההערכה היא שמדובר במפגע בודד • תיעוד: המחבל נמלט דקות לאחר הפיגוע

המצוד נמשך: המחבל אשרף נעאלוה, שרצח אתמול (ראשון) מנהל כספים ומזכירתו במפעל באזור תעשייה "ברקן" בשומרון, מסתתר ככל הנראה באזור בו ביצע את הפיגוע. תיעוד חדש מראה כיצד הוא נמלט בריצה, דקות אחרי הפיגוע.

 

המצוד של צה"ל והשב"כ אחרי המחבל נמשך מאז אתמול בבוקר, וההערכה היא שהוא מחבל בודד, שאין סביבו תשתית שמסייעת לו להימלט, ושהוא מנסה להסתתר באחד הכפרים הפלסטינים באזור, או באחת הוואדיות. צה"ל מנסה להציף את השטח ביחידות מיוחדות ולוחמים, אך מבינים שהמפתח ללכידתו הוא המודיעין.

 

תיעוד: המחבל אשרף נעאלוה נמלט לאחר הפיגוע

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המחבל דומה למפגעים בודדים אחרים בשנים האחרונות, שכן הוא אינו מחובר לשום ארגון, לא העלה שום פוסט דתי משמעותי או בעל הזדהות פוליטית משמעותית. מנגד, הוא שונה שכן הוא לא סובל ממצוקה אישית, ותכנן את הפיגוע מראש כשרכש את נשק ה"קרלו". כמו כן, המחבל תכנן למות, ואף הכין צוואה, ולכן לא הכין לעצמו דרך מילוט מסודרת. כוחות הביטחון מעריכים שהוא ייתפס בקרוב בשל כך.

 

אמו של המחבל התראיינה ואמרה כי משפחתו לא ידעה על כוונותיו. "הבן שלי עובד בישראל, קם בבוקר, אכל ארוחת בוקר ויצא", סיפרה. "בכל יום הוא הולך לעבודה וחוזר. ואז אנשים התחילו להתקשר אליי  ולספר לי על שנעשה. אני לא יודעת כלום על המצב של הבן שלי. הוא הלך ולא חזר. זה לא ככה, אין אצלנו בעיות, אין אצלנו שום דבר".

 

 זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחים בפיגוע במפעל המחזור בברקן
 

זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחים בפיגוע במפעל המחזור בברקן (באדיבות המשפחה )

 

 

כוחות של שב"כ ושל צה"ל פשטו על ביתו של נעאלוה. אחיו של המחבל, תושב הכפר שויכה שבאזור טול כרם, נעצר, וכמה בני משפחה וחברים נוספים שלו עוכבו לחקירה, במטרה להבין אם המחבל פעל לבדו ואם ניתן היה לסכל את הפיגוע

 

צה"ל ושב"כ קבעו אתמול כי אירוע הירי בברקן הוא פיגוע טרור. דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, ציין כי המחבל, שמחזיק באישור עבודה, נכנס עם רובה מסוג קרלו למפעל שבשומרון וירה בשלושת קורבנותיו. הוא נמלט מהזירה והמצוד אחריו נמשך

 

מתחקיר האירוע עולה כי נעאלוה, שהחתים את כרטיס העבודה שלו אתמול סמוך לשעה 6:45, לקח אזיקונים כעשר דקות לפני הפיגוע מהמחסנאי של המפעל, בטענה שהוא זקוק להם על מנת לתקן את החשמל במשרד, ואיתם כפת את לבנגרונד יחזקאל לפני שירה בה

 

 אשרף נעאלוה, המחבל שביצע את פיגוע הירי בברקן
 

אשרף אבו שיחה, המחבל שביצע את פיגוע הירי בברקן (חדשות עשר )

 

 

ערן בודנקין, מנהל הלוגיסטיקה והתפעול במפעל שבו אירע הפיגוע, הציג לחדשות עשר את המסלול שעבר המפגע. "הוא עלה במדרגות במטרה רשמית לתקן תקלת חשמל", סיפר בודנקין. "הוא נכנס לאזור המשרדים של הקבוצה – הנהלת חשבונות, רכש וכדומה. הפקידה שיושבת בכניסה נפגעה ונרצחה. משמאלה יושב עובד חברה בכיר, וגם בו הוא פגע. מצד ימין זה אזור שבו נפגעה עוד פקידה".

 

קים לבנגרונד יחזקאל, בת 28 מראש העין, נשואה ואם לתינוק בן שנה וארבעה חודשים, וזיו חג'בי, בן 35, נשוי ואב לשלושה מראשון לציון, הם הנרצחים בפיגוע הירי באזור התעשייה ברקן שבשומרון. לבנגרונד יחזקאל נכפתה באזיקונים, על-ידי המחבל הפלסטיני, ונרצחה יחד עם חג'בי, מנהל הכספים של החברה, שהיא עבדה כמזכירתו. אישה בת 54 נפצעה בינוני.