28.09.2018

13:15

"אצילות נפש": איבריו של ארי נשר הושתלו בגופם של חמישה אנשים

המרכז הלאומי להשתלות הודיע כי הלב, הריאות, הכליות והכבד של הנער שנהרג בתאונת ה"פגע וברח" בתל אביב הושתלו אצל מספר אנשים שנזקקו להם. "נהיה אסירי תודה לנצח"

דריסתו של אבי נשר: איבריו של הנער ארי נשר, שנהרג בשדרות רוקח לאחר שרכב פגע באופניים החשמליים שעליהם נסע, הושתלו היום (שישי) בגופם של חמישה בני אדם. כך נמסר מהמרכז הלאומי להשתלות.

 

ליבו של ארי הושתל בגופו של גבר כבן 60, ריאותיו בגבר בן 50, הכבד שלו בגופו של בן 36, כליה אחת בנער בן 17 וכליה נוספת בבן 10. קרניות עיניו יושתלו בימים הקרובים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פינת זיכרון לזכרו של ארי נשר בבית הספר תלמה ילין
 

פינת זיכרון לזכרו של ארי נשר בבית הספר תלמה ילין (חדשות עשר)

 

 

בני משפחתו של בן ה-50 שקיבל את ריאותיו של נשר, הודו למשפחתו על ההחלטה לתרום את איבריו. "מאז שאני מכירה את בעלי, 24 שנה, הוא סובל ממחלת ריאות, ובשנה האחרונה זה הידרדר והוא היה זקוק למחולל חמצן נייד", אמרה אשתו. "בדברים הכי קטנים, כמו תפילות שבת וקידוש, הוא היה משתעל ולא מצליח להתפלל והיה מבקש מהבן שלי להמשיך את התפילה. הוא היה מנסה לחייך ולצחוק ומשתעל עד חנק, בשביל הדברים הכי קטנים, כמו לעלות שתי מדרגות וללכת כמה מטרים - לכול הוא היה צריך מחולל חמצן".

 

"אני רוצה להגיד שתרומת איברים זה חסד עליון עם חשיבות גבוהה, שמי שזוכה לה - זוכה לחיים חדשים", הוסיפה. "אני רוצה להודות למשפחה שהחליטו ברגעים הכי קשים שלהם לתרום את האיברים. זה לא מובן מאליו, זו אצילות נפש".

 

אני רוצה להגיד תודה למשפחה היקרה שקיבלה החלטה עבור חיים של אנשים אחרים, בהם אבא שלי שסובל כבר שנים מבעיות בריאות", אמרה ילדתו. "נהיה אסירי תודה לנצח. אנו משתתפים בצערכם וכואבים את כאבכם, כל המשפחה. תודה רבה".

 

 ארי נשר, שנפצע בתאונה בשדרות רוקח, עם הוריו איריס ואבי נשר
 

ארי נשר, שנפצע בתאונה בשדרות רוקח, עם הוריו איריס ואבי נשר (רפי דלויה)

 

 

ד"ר מיכאל גורביץ, רופא בכיר במחלקת השתלות במרכז שניידר לרפואת ילדים, סיפר כי השתלת הכליה ברפיק חטאב בן ה-17 עברה בהצלחה. הוא הסביר כי הוא סבל מאי-ספיקת כליות על רקע מחלה גנטית מולדת, והיה בדיאליזה במשך שנתיים. "אנחנו מודים למשפחה שהסכימה לתרום איברים ולהציל חיים של עוד מספר אנשים", אמר, "לפעמים מטופלים צריכים לחכות כמה שנים, וכל אירוע כזה של הסכמה לתרומה הוא מאוד מבורך".

 

נעים, אביו של רפיק, הוסיף: "אני יכול רק להודות למשפחה על החלטתם האמיצה הזו לתרום את איבריו של הבן שלהם, ולהעלות חיוך על פניהם של משפחות אחרות, לתת להם חיים חדשים". הוא הביע תנחומים על אובדנם של המשפחה, והוסיף: "אני ובני משפחתי אומרים למשפחה תודה רבה מכל הלב על ההחלטה, צריך להוריד בפניהם את הכובע. המילים שלי לא יספיקו כדי להביע את הערך האמיתי של מה שהם עשו".

 

"החלומות נקטעו בצורה קשה ואכזרית"

 

מנהל תיכון "תלמה ילין" שבו למד נשר, משה פילוסוף, הספיד אתמול את בנו של במאי הקולנוע אבי נשר, שמותו נקבע אתמול, לאחר שנפגע בתאונת פגע וברח ביום שני. "במשך כל השבוע הזה היינו בתקווה מאוד גדולה שהסיפור יסתיים אחרת, והיום קיבלנו את הידיעה המאוד קשה. אי אפשר כרגע לתאר את הכאב של כולם, של תלמידי בית הספר, של הצוות", אמר פילוסוף. "ארי היה תלמיד מאוד מיוחד ומוכר בבית הספר, במגמה, בכיתה ובשכבה. מאוד פעיל, תלמיד עם הרבה מאוד אחריות, מנהיג חיובי".

 

"כל דבר שהוא עשה - נעשה בצורה הטובה ביותר ואחראית, עם הרבה חלומות ותקוות להמשך. הוא היה מאוד מוכשר בתחום של הקולנוע, אבל בכל זאת היו לו חלומות נוספים, של ביולוגיה ורפואה, והכול נקטע בצורה מאוד קשה ואכזרית", הוסיף מנהל התיכון.

 

"לנו, כל הצוות והתלמידים, זה מאוד קשה. אני והצוות בקשר עם הורי בית הספר. באירועים כאלה קשים כמובן, כל התלמידים ואנשי הצוות חווים את זה אחרת", הוסיף פילוסוף. "אין מילים לתאר את הכאב הזה. אנחנו מאוד מקווים ורוצים להיות בתקופה הזאת ביחד, להיות עם התלמידים, לזהות את הצרכים של כל אחד. זה אובדן מאוד קשה".

 

ארי נשר עם אחותו תום
 

ארי נשר עם אחותו (רועי בר)

 

 

רועי מוסיוב, חברו של נשר שלמד עם ארי במגמת קולנוע, סיפר על האובדן. "אני זוכר אותו עם איזו מין חיות, ואני חושב שכל אובדן הוא קשה, אבל החיות הזאת תהיה חסרה לנו, זה בטוח", אמר מוסיוב. "יום אחד בדרך לאוטובוס, הוא היה על אופניים, דיברנו, אני אפילו לא זוכר על מה, והוא היה כל כך חי, עם איזה מין להט כזה, שלא תמיד הבנתי. אני חושב שבגלל זה קשה מאוד לכולנו. הוא היה ממש בן אדם שצוחק". "אם יש מסר שאני רוצה להעביר, זה שכולנו כאן בעמדה של אמפתיה, ואין לנו כעס, אנחנו פה בשביל לתמוך אחד בשני ובהורים", הוסיף מוסיוב.

 

בתוך כך, פורסם אתמול כי משפחתו של יצחק אספה, שחקן הכדורגל החשוד בהריגתו של הנער ארי נשר, מקבלת בימים האחרונים טלפונים מטרידים מגורם שמציג את עצמו בשם "שי אברג'יל". ההורים מנסים כעת לברר אם מדובר באדם מהכלא. 

 

אתמול, הודיעה קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד לאחר שנקבע מותו של ארי נשר שנפגע בתאונת ה"פגע וברח" בתל אביב, כי תפעל להחדרת תכנים חינוכיים לכלל שחקני המועדון בכל הגילאים.

 

"מועדון ספורט אשדוד מביע צער עמוק וזעזוע ממות הנער ארי נשר יהי זכרו ברוך. המועדון שולח את תנחומיו העמוקים והכנים ביותר למשפחתו של ארי. מועדון הכדורגל מ.ס אשדוד הוא אינו עוד 'מקום עבודה' שנקלע לסיטואציה שוברת הלב הזאת", נמסר.