02.09.2018

05:49

לבני: "רה"מ רוצה לחזק את חמאס כדי לא לקבל החלטות על הסכסוך"

יו"ר האופוזיציה טענה בריאיון ב"המטה המרכזי" כי נתניהו גורם להחלשת כוחה של הרשות הפלסטינית. על הפסקת התקציב האמריקני לאונר"א: "צריך להעביר את הכסף בדרכים אחרות"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, אמרה אמש (שבת) בריאיון ל"המטה המרכזי" כי "ממשלת ישראל בראשות נתניהו נורא רוצה לחזק את חמאס". לדבריה, ראש הממשלה "רוצה להשאיר את חמאס בעזה כדי שהוא לא יצטרך לקבל החלטות שפותרות את הסכסוך".

 

"מדינת ישראל בראשות נתניהו גרמה לכך שהגורמים המתונים ברשות הפלסטינית ייאבדו מכוחם", הוסיפה לבני, "יש לי ביקורת על אבו מאזן, אבל הוא משתף איתנו פעולה בתחום הביטחוני, הוא אינו טרוריסט. אני מעדיפה את האנשים שמשתפים איתי פעולה כל יום ולא את חמאס שזה סכסוך אידיאולוגי דתי, ואין איתו תקווה לשלום".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  ציפי לבני, יושבת ראש האופוזיציה
 

ציפי לבני, יושבת ראש האופוזיציה (חדשות עשר)

 

 

ח"כ לבני מתחה ביקורת על ההחלטה האמריקנית להפסיק להעביר סיוע כספי לסוכנות הפליטים של האו"ם, אונר"א. לדבריה, יש להעביר את הכספים הללו ליעדם המקורי, בדרכים אחרות. "המהלך האמריקני אינו פותר את הבעיה,צריך לקחת את הכסף ולהשקיע אותו במחנות הפליטים דרך ארגונים אחרים", אמרה יו"ר האופוזיציה, "רק 'לייבש' את אונר"א לא יפתור את הבעיה. לא מספיק לסגור את הברז, שייפתח במקום אחר". לבני טענה כי אי העברת הכסף עלולה לייצר בעיה ביטחונית.

 

"הפליטים האלה מוחזקים משנת 1948 כקלפי מיקוח, דורות על דורות, זו פליטות שעוברת בירושה. מחזיקים אותם עם תקוות שווא", טענה לבני, "צריך להבהיר גם לגורמים המתונים בצד הפלסטיני. שתי מדינות לשני עמים זה אומר שאין זכות שיבה לישראל. נייבש את התקווה שלהם לחזור לישראל, ונבנה להם במקביל תקווה במקומות שבהם הם נמצאים".

 

בנוגע לבחירות המתקרבות, הצהירה לבני פעם נוספת כי היא תתמוך באבי גבאי, בהתאם לסיכום בין השניים שבמסגרתו גבאי תמך בה לתפקיד יו"ר האופוזיציה. "אופוזיציה יכולה להכין את עצמה לבחירות, אבל בסוף ממשלות נופלות מבפנים", הוסיפה לבני.