23.08.2018

13:40

בהלת העכברת מאחורינו? אתרי המים בצפון עמוסים במטיילים

רבים הגיעו לנצל את הימים האחרונים של החופש הגדול במקורות המים שבהם נרשמה בשבועות האחרונים ירידה בכמות המבקרים עקב הנגיף שהתגלה בגולן. "הציבור חוזר אלינו"

בהלת העכברת מאחורינו? אתרי התיירות הצפוניים דיווח היום (חמישי) על עלייה ניכרת במספרי המבקרים. זאת בעיצומו של חג הקורבן. עם זאת, האתרים בגולן שנסגרו, טרם נפתחו.

 

בקייקי כפר בלום נרשמו אתמול כ-3,000 מבקרים, ומספר המבקרים צפוי לעלות עד סוף היום. כמו כן, בצוק מנרה בחמת גדר, ובאתר החרמון נרשמה תנועה ערה של מבקרים. "הציבור חוזר אלינו ונהנה מחוויית שייט משפחתית במים זורמים, נקיים וראויים לרחצה ובילוי", אמר גיא ירמק, מנכ"ל קייקי כפר בלום. 

 

 צוק מנרה
 

צוק מנרה (חדשות עשר )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חניון היום בגן לאומי חורשת טל נסגר למבקרים נוספים עקב תפוסה מלאה. בתוך כך נרשם עומס מטיילים גם בגן לאומי מעיין חרוד שם תותר כניסה רק לאלו שנרשמו מראש ללינה בחניון הלילה.

 

ביום שלישי הודיע המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, כי עד כה, 381 אנשים נבדקו בחשד להידבקות בעכברת. עם זאת, פחות מ-10% מהבדיקות אומתו. חלק מן המקרים עדיין נבדקים. לדברי גרוטו, כל האתרים בגליל העליון שיש בהם זרימת מים - בטוחים לרחצה ולשייט.

 

 אתר החרמון
 

אתר החרמון (חדשות עשר )

 

 

מוקדם יותר, ערך גרוטו סיור בדרום רמת הגולן, יחד עם שר החקלאות אורי אריאל ומנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין. השלושה דנו בפתרונות אפשריים למחלה שהכתה בנחלים באזור, ואף רחצו יחד בבריכת הקצינים באל-עלמיין.

 

"אני קורא לכם להישמע להוראות משרד הבריאות", אמר השר אריאל ,"אך יחד עם זאת, מזמין אתכם לכאן. המקומות מרהיבים והטמפרטורה נהדרת. רק אל תשכחו להביא פק"ל קפה כמובן".

 

מנכ"ל רשות הטבע והגנים ציין כי "היכולת לטפל בנושא הזיהום בנחלים בטווח הקצר והארוך תלויה בשיתוף הפעולה בין המשרדים". "החקלאות היא בטבע, הטבע בחקלאות והבריאות של האדם היא זו שמוליכה אותנו כרגע", אמר גולדשטיין. "יש לפתור זאת על ידי השבת מים לנחלים, הרחקת הבקר מהנחלים וטיפול בחקלאות על ידי אספקת מים ממקורות אחרים".