14.08.2018

23:11

עודכן:

שני בני משפחה נעצרו בחשד לתקיפת מאבטח בביה"ח העמק בעפולה

ככל הנראה, האחים לא היו מרוצים מטיפול רפואי שהוענק לקרוב משפחתם המטופל במקום, התעמתו עם רופא ולאחר שמאבטחים נקראו למקום - תקפו אחד מהם • צפו בתיעוד המקרה

האלימות במערכת הבריאות: שני בני אדם נעצרו אמש (שלישי) בבית החולים העמק שבעפולה בחשד לתקיפת מאבטח.

 

מבירור ראשוני של נסיבות האירוע עולה שככל הנראה שני החשודים, אחים תושבי הכפר שיבלי, לא היו מרוצים מטיפול רפואי המוענק לקרוב משפחתם המטופל במקום. השניים החלו בדין ודברים עם רופא ולאחר שלמקום הוזעקו מאבטחי בית החולים, תקפו אחד מהם.

 

החשודים יובאו היום בשעות הבוקר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבימ"ש שלום נצרת.

 

מבית החולים נמסר כי בשעה שאישה טופלה במיון בעקבות נפילה, בני משפחתה איימו על אנשי צוות רפואי, התפרעו וגידפו אותם עד כי אנשי הצוות חשו מאויימים. מאבטחים הוזעקו למקום וניסו להוציא את המלווים מהמיון תוך שבני המשפחה מתנגדים בכח ומשתוללים. משטרה הוזעקה למקום כדי לסייע למאבטחים להשתלט על האירוע, ונגד בני המשפחה הוגשו תלונות.


"בית החולים לא ישלים עם אלימות כלפי אנשי צוות ולא יסכים לקבל אותה", הובהר. "בכל מקרה של אלימות יוגשו תלונות למשטרה ואנו מצפים שהדין ימוצה עם התוקפים".
 

 

בתחילת השבוע הוגש כתב אישום נגד אב ובן, בגין תקיפת רופא ומאבטחים בבית החולים הדסה הר הצופים שבירושלים. על פי כתב האישום, ביום רביעי שעבר הגיעו השניים, תושבי מזרח ירושלים בני 20 ו-48, לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי עבור הבן. על פי החשד, במהלך הבדיקה הרפואית, תקף הבן פיזית את הרופא, ואביו הצטרף אליו באלימות מילולית. אל המקום הוזעקו מאבטחים, וגם הם הותקפו על ידי השניים.

 

בשבוע שעבר פתחה הסתדרות האחיות בשביתה בת יום אחד, "לאור אוזלת ידה של ממשלת ישראל בטיפול באלימות הקשה במערכת הבריאות ואי יישום המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות שהתקבלו כבר לפני כתשעה חודשים".

 

בתום המשא ומתן עם משרדי הבריאות והאוצר, סיכמו כי ועדת מור יוסף למיגור אלימות נגד צוותים רפואיים תיושם במלואה, וכי יתווספו מאות תקנים חדשים לחדרי המיון, לפסיכיאטריה, המטו-אונקולוגיה, ילדים וטיפות חלב. ממשרד האוצר נמסר כי נקבע שתערך בדיקה בנוגע למספר תקני האחיות בחדרי המיון. מהסתדרות האחיות נמסר כי סוכם על מתווה להקצאתן של כ-2,000 מיטות: כללי, גריאטריה, שיקום ופסיכיאטריה. עוד סוכם כי על כל נוהל המתהווה במשרד הבריאות שיש לו נגיעה לאחיות יידון עם הסתדרות האחים והאחיות בישראל.