01.08.2018

23:05

כחודש וחצי לאחר כתב אישום: מגעים לעסקת טיעון בתיק המעונות

במידה ששרה נתניהו תחתום על ההסכם, היא תאלץ להודות בביצוע עבירות פליליות • המשטרה מנסה לקבוע מועד לחקירת ראש הממשלה בתיקי 4000 ו-2000

כחודש וחצי לאחר הגשת כתב האישום נגד אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, באשמת עבירות של קבלת דבר במרמה, נודע לחדשות עשר כי מתקיימים מגעים להסדר טיעון.

 

המגעים הם ראשוניים, אך על פי מקורות, בזמן האחרון מועברים מסרים בין פרקליטי אשת ראש הממשלה לפרקליטות על ניסיון להגיע להסכם, וייתכן כי תיערך בקרוב פגישה בנושא - ככל הנראה בשבוע או בשבועיים הקרובים. במידה שתחתם עסקת טיעון בין הצדדים, נתניהו תצטרך להודות בביצוע עבירות פליליות. בתוך כך, יש ניסיון מצד המשטרה לתאם מועד נוסף לחקירת בנימין נתניהו בתיקי 4000 ו-2000.

 

 בנימין ושרה נתניהו
 

בנימין ושרה נתניהו (רויטרס)

 

 

כזכור, לפני כחודש וחצי הוגש כתב האישום נגד אשתו של נתניהו בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות במסגרת תיק המעונות. נתניהו מואשמת כי בין השנים 2013-2010 הזמינה ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקלים למעון ראש הממשלה, בזמן שיצרה מצג שווא לפיו לא מועסקת במעון מבשלת, על מנת לחייב את הארוחות על חשבון המדינה. הוגשה בקשה לקבוע הרכב של שלושה שופטים, בשל "מעמדה המיוחד" של נתניהו.

 

נוסף לכך, בתחילת החודש פורסמו פרטים מתוך חדר החקירות של נתניהו. מתוך תמלילי החקירה שהגיעו לידי חדשות עשר עולה כי נתניהו טוענת שאנשי המעון משקרים ומחליפה עקיצות עם חוקרות המשטרה. למשל, החוקרת שאלה: "עלו דברים של עדים במשטרה שאת כל הבקשות שלך צריך למלא ויהי מה. תגובתך?" ונתניהו הגיבה: "זהו שקר וכזב. את רוב הבקשות שלי מסרבים סירוב מוחלט. שום דבר שאני מבקשת לא עושים... אני אזמין שוב את מושיק גלאמין שיראה שהבית נוטף, פגום והרוס. כתבו כתבה ששומרי הסף התרשלו. אז הם החליטו להגיד לי לא לא ולא. זה שקר וכזב".