11.07.2018

07:43

חקירת מותה של אופירה חיים: שני בני משפחתה יובאו להארכת מעצר

מתחילת הפרשה חששו החוקרים כי כמה ממקורביה של בת ה-54 שנמצאה קבורה ליד ביתה בתל מונד מסתירים מידע, אך אחד החשודים מסר להם לאחר שעות של חקירה מידע על מיקום הגופה

התפתחות בחקירת מותה של אופירה חיים: שני חשודים, קרובי משפחתה של חיים, בת ה-54 שנעדרה מאז ה-22 ביוני, ואשר גופתה נמצאה קבורה בבור בחצר ביתה שבתל מונד, יובאו היום (רביעי) לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה, במסגרת חקירת הפרשה, שצו איסור פרסום הוטל על מרבית פרטיה. 
 

המשטרה חושדת כי אופירה חיים, גרושה ואם לשלוש בנות, נרצחה, והרקע שנבדק הוא סכסוך משפחתי על רקע כספי. אתמול עוכבו לחקירה כמה מקרובי משפחתה וחבריה של חיים, וחלקם נחקרו באזהרה. מתחילת הפרשה עלה החשד בקרב חוקרי המשטרה כי כמה מבני המשפחה של חיים מסתירים מידע ואף מוסרים גרסות סותרות, אולם לבסוף אחד החשודים, לאחר שעות של חקירה, מסר להם מידע על מיקום הגופה. שני החשודים המרכזיים, גבר ואישה, נעצרו אמש, סמוך לחצות. 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ב"שישי": כך פיצחה המשטרה את חקירת הרצח שזעזע מדינה שלמה

דייגים בכינרת: "נגרם לנו נזק כלכלי אדיר בגלל רעידות האדמה"

מצלמות, ניידות ואבטחה פרטית: כך ממגרים את הפשיעה בעיר גדולה

 

כזכור, חיים הוזמנה לכנס חברי-פוליטי באחד היישובים שבאזור תל מונד, אבל לא הגיעה אליו. מכוניתה נשארה בחניה שליד ביתה ומאז אבד איתה הקשר. בנותיה הגישו תלונה במשטרה, וציינו כי לא ידוע להן על קשר שקיים בין אמם לעבריינים. בעקבות הערכת מצב שבוצעה אתמול במשטרה, הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לבצע חיפוש וחפירות סמוך למקום מגוריה, שבמהלכם כאמור, נמצאה גופתה - שנשלחה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

הנעדרת אופירה חיים
 

הנעדרת אופירה חיים( חדשות עשר)

 

 

אתמול לאחר איתור הגופה אמרה איילה ג'יבלי, אחותה של חיים: "אני בשוק, אני יודעת מה קרה אבל לא מאמינה". ג'יבלי הודתה לתושבי תל מונד ולאזרחים נוספים מרחבי הארץ שהתנדבו לעזור בחיפושים אחר אחותה, והוסיפה: "צר לי לשמוע שבסופו של דבר, זה התרחש פה". ג'יבלי תיארה את חיים כ"אישה גזעית, שלא פחדה מאף אחד, אהבה טיולים וריקודי עם". היא סיכמה: "היא הייתה אחת שנהנתה מהחיים - אי אפשר להגדיר אותה אחרת".

 

עורך הדין יהלי שפרלינג, שמייצג קרובת משפחה, אמר: "מדובר בחשד חמור ביותר שהוא פשוט לא נכון. משטרת ישראל מחפשת בכוח לפענח את הסיפור הזה, ונטפלת לאנשים שהם חפים מפשע ואין להם קשר לעניין הזה". עוה"ד יעקב שקלאר, שמייצג קרוב משפחה החשוד במעורבות בפרשה: "כשנעלמה אופירה חיים, החשוד וזוגתו היו באיטליה - כך שיש לו אליבי, הוא לא היה יכול לרצוח. המשטרה לא יודעת למעשה מי ביצע את הרצח, היא עוצרת את כל מי שהיה בסביבה ומנסה לברר בדיוק את היחסים שהיו בתוך המשפחה".

 

המקום בו נמצאה גופתה של אופירה חיים
 

המקום בו נמצאה גופתה של אופירה חיים (חדשות עשר)

 

 

עדיה, בתה של חיים, סיפרה לחדשות עשר כי "יש חלון זמן שאנחנו לא יודעות מה קרה בו ואני ממש מודאגת כי זה לא מתאים לה. לא קרה לנו שהיא נעלמה בצורה כזו והיא בדרך כלל זמינה ותמיד עם הטלפון הסלולרי עליה. היא קנתה בורקסים בשביל להביא אותם לכנס והם נשארו ברכב שלה. אנחנו מבקשים עזרה בלאתר אותה".

 

במהלך החיפושים באזור, אמרה בתה מור חבשוש לחדשות עשר כי "אם מישהו עשה לה משהו רע, אז הוא יקבור אותה פה". נוסף על כך, הבהירה כי "אנחנו מבינות לקראת מה אנחנו הולכות, רק לא אומרות את זה בקול רם". 

 

"לא מתאים לה להיעלם כך, לא מתאים לה ללכת להתבודד ממקום נפשי או רוחני", הוסיפה מור, "הכיוון שאני חושבת הוא שמישהו לקח אותה בניגוד לרצונה". מור מספרת שהעבירה למשטרה רשימה של חשודים אפשריים, אך אין אדם מסוים בו היא חושדת. "היא בנאדם נורמטיבי, אין לה אויבים, אנחנו לא לא בהארלם".