09.07.2018

18:42

עודכן:

הצפון רועד: רעידת אדמה בעוצמה 3.2 הורגשה באזור טבריה

בפעם התשיעית מאז יום רביעי: רעש בעוצמה חזקה מ-3 התרחש בצפון הארץ. מהנדסים של פיקוד העורף סיירו בטבריה. נתניהו: "מכינים תוכנית רב-שנתית ורבת משאבים לטיפול בנושא"

הצפון ממשיך לרעוד: רעידת אדמה בעוצמה 3.2 הורגשה הערב (שני) באזור טבריה. בשלב זה לא דווח על נפגעים או על נזק. זו הייתה הרעידה התשיעית מעל עוצמה 3 שהורגשה מאז יום רביעי. יש לציין כי ברשויות בצפון דיווחו שהרגישו 14 רעידות, אבל המכון הגיאופיסי סופר "רעידות מורגשות" מעוצמה שלוש ומעלה. שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הודיע הערב כי בישיבת הממשלה הבאה יביא לאישור הממשלה תוכנית חדשה לחיזוק המבנים בכל הערים בצפון ובעיקר בטבריה, בבית שאן, בקריית שמונה ובצפת.

 

מוקדם יותר, התייחס ראש הממשלה בישיבת סיעת הליכוד לגל רעידות האדמה. "אנחנו מכינים יחד עם שר האוצר ועם שר הביטחון חבילה של תוכנית רב שנתית, רבת משאבים, לטפל בשאלת רעידות האדמה", אמר נתניהו, "כבר נעשה מעשה חשוב עם תמ״א 38 אבל יש צורך כמובן בצעדים נוספים. זה עולה הרבה מאוד כסף, צריך לפרוס את זה על שנים, אבל זה יובא לקבינט בימים הקרובים".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
"התייחס לבת ה-15 כאל רכושו - וכלא אותה": אישום נגד נער מיפו

טלטלה פוליטית בבריטניה: שר החוץ בוריס ג'ונסון התפטר מתפקידו

סגן ראש עיריית ת"א זמיר יתמודד מול חולדאי על ראשות העירייה

 

הנזקים מרעידת האדמה בטבריה
 

הנזקים מרעידת האדמה בטבריה (דוברות והסברה עיריית טבריה)

 

 

בד בבד, בעקבות האירועים האחרונים, צוות מהנדסים ויועצי קרקע של פיקוד העורף הגיע היום לטבריה על מנת למפות את המבנים בעלי הסיכון הגבוה ביותר לקרוס בעקבות רעידת אדמה. נוסף על כך, נפתחה עמדת הסברה של פיקוד העורף במוקדים שונים בטבריה.

 

צוות המהנדסים החל לעבור בין המבנים שניזוקו, בהתאם לקריאות שהתקבלו ע״י התושבים במוקד העירוני. מאז תחילת גל רעידות האדמה, התקבלו במוקד העירוני עשרות פניות של תושבים, שדיווחו על נזקים מבניים.

 

נזקי רעידת האדמה בבית הספר כדורי
 

נזקי רעידת האדמה בבית הספר כדורי (המועצה האזורית גליל תחתון)

 

 

משרד הביטחון הודיע היום כי יערוך ביום רביעי כנס היערכות לרעידות אדמה, לאור ריבוי המקרים שאירעו בשבוע האחרון. בכנס ישתתפו נציגים מפיקוד העורף ומגופי חירום אזרחיים. ח”כ עמיר פרץ, יו”ר ועדת המשנה למוכנות העורף, הודיע כי ייכנס את ועדת המשנה למוכנות העורף בנושא היערכות לרעידות אדמה ביום חמישי הקרוב. בוועדה תינתן סקירה של עיקרי תרחיש האיום, סמכויות הגופים השונים במקרה אסון וחלוקת האחריות בין משרדי הממשלה.

 

“רעידות אדמה הן גזירת גורל, אך כזאת שהעורף יכול להיערך אליה וזו אחריותה של הממשלה", אמר פרץ. עוד הוסיף כי "יש להכין תכנית חירום לאומית, שתבוצע על ידי המדינה לפני שתפקוד אותנו רעידת אדמה קטלנית בה, על פי דו”ח המבקר, עשויים למצוא את מותם כ-16 אלף ישראלים. ניתן למנוע זאת". בנוסף אמר כי "מתכוון יחד עם ח"כ בני בגין שעוסק בנושא זה כבר שנים, לדאוג כי כל הגורמים יבצעו את מלאכתם וללא דיחוי".

 

במהלך הלילה הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 3.4 באזור הכינרת, כשעתיים לאחר רעש בעוצמה 3.0. כמה שעות לפני כן הורגשו שתי רעידות אדמה, שמוקדן היה בכינרת - האחרונה אירעה בשעות אחר הצהריים ועוצמתה הייתה 3.9. לפניה התרחשה רעידה בעוצמה 2.9. לא ידוע על נפגעים, אך נזק קל נגרם למבנים.


אתמול בשעות הצהריים הורגש רעש בעוצמה 3.9 בטבריה, צפת וביישובים הסמוכים לכינרת. לראשונה, הרעש הורגש בחיפה ובאזור בגלבוע. תושבי רמת הגולן דיווחו גם הם על רעידת האדמה, וכמו ברעידות הקודמות, גם הפעם הרעש הגיע אל מעבר לגבול, וברשתות החברתיות התקבלו דיווחים על גל רעידות בירדן.