BETA

07.07.2018

13:31

חיים רמון על התביעה נגד הסטודנטית: "אם היא תתנצל - לא אתבע"

השר לשעבר התייחס בשבת תרבות בת"א למקרה בו דרשה הצעירה למנוע את העסקתו באוניברסיטת ת"א, ואמר כי ביהמ"ש קבע שאינו עבריין מין. "אני לא נכנע לטרור"

שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, התייחס היום (שבת) בשבת תרבות בתל אביב לתביעה שהגיש נגד הסטודנטית באוניברסיטת ת"א שדרשה למנוע את העסקתו במוסד.

 

"אני לא נכנע לטרור, כאשר מוציאים עליי דיבה אני אתבע", אמר רמון. "בית המשפט קבע שאינני עבריין מין. גם בית המשפט העליון קבע במפורש שלא מדובר בעבריין מין".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

האיש שהביא לעולם את ספיידרמן ודוקטור סטריינג' הלך לעולמו

שוב: רעידת אדמה בעוצמה 3.4 הורגשה בצפון הארץ

בשבוע הבא במהדורה: כיצד הפכו ערים מרכזיות בישראל למוקדי פשע?

 

רמון טען שחלה התיישנות על המקרה, ובשל כך אסור למעסיק לשקול את העובדה שהאירוע הזה קרה בעברו. בפנייה של הסטודנטיות, טען רמון, הן ניסו לגרום לאוניברסיטה לעבור על החוק. "לא ידעתי איך להגיע אליהן, אז ביקשתי את הטלפון כדי שהעו"ד שלי יפנה. אז היא כתבה אחר כך פוסט על זה שאני מאפיונר כי ביקשתי את הטלפון", אמר.

 

 יו"ר תא "תל אביביות", הדר שגיא
 

יו"ר תא "תל אביביות", הדר שגיא( חדשות עשר)

 

 

"אחרי כל זה, כתבתי לה מכתב כדי שתתנצל. היא לא ענתה. אם היא תתנצל אני לא אתבע", המשיך רמון. "לא תבעתי סכום אדיר, מעבר להוצאות, כל מה שאקבל אתרום להעצמה נשית".

 

כאמור, בשבוע שעבר הגיש רמון תביעה בסך 75 אלף שקלים נגד הדר שגיא, יו"ר תא הסטודנטיות "תל אביביות" באוניברסיטת תל אביב, לאחר שכינתה אותו עבריין מין וקראה לאוניברסיטה לא להעסיקו. בתביעה טען רמון כי ביהמ"ש לא הטיל קלון במעשיו וקבע כי "האירוע שבו הורשע היה חד פעמי ואין בו כדי להעיד שעסקינן בעבריין מין".

 

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, הגיבה לתביעה שהגיש חיים רמון, אותה כינתה תביעת השתקה. "יש לזכור שמדובר באדם שהורשע במעשה מגונה והעובדה שהחליט לנקוט בצעד בריוני ולהגיש תביעת דיבה ממשיכה את הקו המביש שבו נקט במשפטו – כאשר צמצם את מעשיו ואחריותו ומנגד הגזים והפריז באשר לחלקה של המתלוננת", מסרה סוליציאנו. "יש לגנות בכל פה את הבחירה הכוחנית של רמון, שרומס כעת סטודנטית צעירה שהשתמשה בחופש הביטוי כדי למחות על העסקתו. על אוניברסיטת תל אביב להימנע מהעסקת מרצה שמשתמש בתביעות השתקה כדי לחסום את חופש הביטוי, שהוא עיקרון יסוד במוסד להשכלה גבוהה".

 

 מכתב הסטודנטיות נגד מינוי חיים רמון

מכתב הסטודנטיות נגד מינוי חיים רמון( חדשות עשר)

 

 

רמון, שהורשע במעשה מגונה בחיילת, צפוי להתחיל ללמד בשנת הלימודים הקרובה קורס באוניברסיטת תל אביב. בחדשות עשר פורסם לראשונה כי סטודנטיות מתא "תל אביביות" העבירו מכתב מחאה חריף לראשי המוסד, שבו הן דורשות לבטל את ההחלטה. "לא ייתכן שמי שהורשע במעשה מגונה באישה צעירה, ואף הכפיש את שמה כחלק ממסע מתוקשר שליווה את התיק המשפטי נגדו, ילמד כעת נשים צעירות, סטודנטיות באוניברסיטה", טענו הסטודנטיות במכתבן. "העסקה של עבריין מין על ידי האוניברסיטה מהווה עמדה ברורה של תמיכה באדם זה".

 

רמון, שאמור ללמד קורס בשם "סמכות ללא אחריות, אחריות ללא סמכות" בחוג למדע המדינה, על האופן שבו מתקבלות החלטות במדינת ישראל, מסר בתגובה למכתב כי "עד המקרה, שאירע לפני 12 שנים, ולאחריו לא דבק בי רבב".

 

בריאיון טלפוני לתכנית "אורלי וגיא" לפני כחודש, הוא כינה את את תא הסטודנטיות "קבוצת טרור פמינסטי קיצוני". בהמשך השיחה הציב רמון אולטימטום בפני הסטודנטיות, והצהיר כי אם לא יתנצלו תוך 48 שעות הוא יגיש תביעת דיבה נגדן. שגיא הגיבה אז כי "הוא מוזמן לנסות, המונח המשפטי 'עבריין מין' מתייחס לאדם שביצע עבירה כדוגמת זו שהוא ביצע, ולכן אין שום סיכוי שאנחנו חוזרות בנו מהאמירה הזאת. אם אוניברסיטת תל אביב מעוניינת לפתוח בתכנית לשיקום עבריינים זה דבר מבורך בעיניי. לא כמרצים".

 

 השר לשעבר חיים רמון
 

השר לשעבר חיים רמון(חדשות עשר )

 

 

מאוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה לפרסום מכתב תא הסטודנטיות כי "חיים רמון הוזמן לתת מספר הרצאות בסוגייה של קבלת החלטות במסגרת שיעור באוניברסיטת תל אביב. רמון ריצה את עונשו ושילם את חובו לחברה".