BETA

29.06.2018

22:35

עודכן:

הצעירה שאביה החורג תקף אותה מינית: "הסבל שלי עינג אותו"

בגיל 6 עד 12, הותקפה לי מינית ע"י הגבר ששוחרר לאחרונה מהכלא, ומאז היא מקבלת שיחות עם קולות גניחות, מה שהוביל אותה לברוח מהבית. "בטוחה שישוב לפגוע בי"

לי זוהר מטירת הכרמל הותקפה מינית במשך שש שנים, מאז שהייתה בת 6 ועד גיל 12, על ידי שלמה, אביה החורג. לפני חודש, לאחר שש שנים מאסר, יצא שלמה מהכלא. מאז, היא ואימה מירי מקבלות שיחות טלפון אנונימיות באמצע הלילה, עם שתיקות וגניחות. המשטרה לא פיצחה את מקור השיחות, ולי – מפחדת. היא נמלטה מבית אימה ועוברת בין דירות מסתור של חברים שמחזיקים נשק. באחת מהן, התראיינה ל"שישי עם אילה חסון", ושיתפה ברגעי האימה – שחוותה אז, וחוזרים שוב היום.

 

"כמה ימים לפני שהתחלתי את כיתה א' הייתה הפעם הראשונה שהוא נגע בי", משתפת לי, "לא הבנתי מה קורה, הייתי ילדה קטנה". היא מספרת כי שלמה היה מוציא אותה מוקדם מביה"ס, ולוקח אותה לפרדסים. "הוא רצה להרגיש שאני בידיים שלו ושאין לי לאן ללכת", היא אומרת, "הוא רצה שאני אסבול, הסבל שלי עינג אותו".

 

לי מספרת ששלמה היה גם גבר מכה: "הוא היכה את אימא שלי ואת כל מי שעמד בדרכו. לי הוא נתן פעם אחת סטירה כשהתחצפתי - ידיים גדולות על לחי קטנה. מאז לא העזתי יותר לסרב. הפכתי לבובת מין שלו".

 

במהלך כל שש השנים הללו, אימה לא ידעה מה בן זוגה מעולל לביתה. לי, בטוחה בחפותה: "אין דבר שאני בטוחה בו יותר, גם לא בעצמי, מאשר באימא שלי". היא מנסה להסביר כיצד קרה שאימה לא הבחינה בדבר: "כדי לעבור את המלחמה הזאת כילדה, שיחקתי שתי דמויות: לי של הבית ולי שנאנסת. כשנאנסתי הייתי גמורה, שוכבת מרוסקת עם סקטוש ברייד ביד ורק רוצה לגרד את הגועל נפש הזה מתוכי. אבל כשאימא שלי הייתה לוקחת אותי לטייל בקניון כמה שעות אח"כ, הייתי ילדה רגילה".

 

 לי זוהר, שהותקפה מינית על ידי אביה החורג
 

לי זוהר, שהותקפה מינית על ידי אביה החורג (חדשות עשר)

 

 

לי ממשיכה לספר על התנהלותה כילדה ברקע ההתעללויות שחוותה: "הרגשתי גיבורת על שמצילה את המשפחה שלה ואת עצמה מהאיש הרע הזה. הייתי מאוד רעשנית, בשביל שלא יהיה רגע שקט קטן שבו יסתכלו לי בעיניים ויבינו שהכול פה משחק".

 

כשלי הגיעה לגיל 12, הסוד הנורא פרץ החוצה. "רזיתי ברגע, יועצת בית הספר הבחינה והזמינה עובדת סוציאלית לדבר איתי", מספרת לי, "הגיעה מישהי עם עיניים טובות, שבאה לדבר בגובה העיניים. פתאום, בשנייה, הכול יצא". לי משחזרת שבתחילה אמרה לעובדת הסוציאלית שהיא אשמה: "אמרתי לה – 'אני עושה משהו לא טוב, אני פוגעת בהרבה אנשים', ורק אחר כך סיפרתי לה הכול. לקח לי שנים להבין שאני לא אשמה".

 

לאחר מכן, שלמה נעצר והוגש נגדו כתב אישום. לי משחזרת רגעים קשים מאולם בית המשפט: "עורך הדין שלו שאל אותי, 'לי, יכול להיות שאת הולכת למקלטים ומתנשקת עם גברים?' הייתי בת 15, עם בעיות ביטחון עצמי של נערה. ממש נאנסתי שם שוב".

 

שלמה הודה בעסקת טיעון, וכאמור השתחרר לפני חודש מהכלא לאחר שש שנים. לי טוענת כי היא בטוחה שהוא יגיע לפגוע בה. "זה עניין של שנייה אחת בלילה, כשהוא צורך את הסמים שלו - צא ממנו השטן והוא יגיע".

 

ללי יש טענות למשטרה, שכאמור לא פיצחה מי עומד מאחורי שיחות הטלפון החסויות המטרידות, שהחלו מאז שלמה השתחרר מהכלא. "בושה וחרפה, אני לא מרגישה מוגנת", אומרת לי, "מהסיטואציות שלי במשטרה חוויתי רק סטירות". לי מסכמת: "אני לא רוצה שיצביעו על תמונת זיכרון שלי ואז ישנו את החוקים. תשאירו אותי בחיים, תעשו את זה עכשיו".