17.06.2018

15:04

ועדת השרים דחתה ההכרעה בנוגע לחוק הפיקוח על מסגרות לגיל הרך

ההצבעה על החוק שנועד להסדיר את תחום הפעלת מעונות היום והגנים נדחתה. משרד הרווחה: 300 אלף פעוטות ישארו ללא פיקוח. "כיפופי ידיים גוברים על חייהם של ילדים"

ועדת השרים לחקיקה דחתה היום (ראשון) בשלושה שבועות את ההצבעה על חוק הפיקוח על מסגרות לגיל הרך שקידם שר העבודה והרווחה חיים כץ. החוק נועד להסדיר את תחום הפעלת מעונות היום והגנים ולקבוע מי זכאי לקבל רישיון לעסקים אלו ובאילו תנאים, זאת על מנת להבטיח סביבה טיפולית-חינוכית הולמת תוך מילוי צורכיהם הפיזיים, הרגשיים, החברתיים והחינוכיים של הפעוטות.

 

"לצערנו החוק לא מקודם בשל אטימות וחוסר אחריות של פקידי האוצר, מעתה כל אסון על ראשם ותחת אחריותם", נמסר ממשרד העבודה והרווחה והוסיפו כי "לו היה נשאל הציבור מה הוא מעדיף נטו מוצצים או פיקוח, התשובה הייתה ברורה -הגנה על שלום הפעוטות". במשרד הוסיפו שבעקבות הדחייה, משרד האוצר "משאיר 300 אלף תינוקות ללא פיקוח".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נתניהו על משבר הגיוס: צריך להעביר את החוק בתוך שבועיים

רמת השרון: המשטרה עצרה חייל בחשד שאנס נערה בת 17

קייב: 56 פעילי ימין נעצרו לאחר שניסו להפריע למצעד הגאווה

 

 השר חיים כץ
 

השר חיים כץ (חדשות עשר)

 

 

מנכ"לית המועצה לשלום הילד, עו"ד ורד וינדמן, הגיבה גם בעקבות ההתפתחויות: "הבטן מתהפכת מכך ששיקולים כלכליים וכיפופי ידיים גוברים על שיקולים של חייהם של ילדים. האסונות והמקרים המזוויעים של הימים האחרונים הם המחשה טרגית לא רק לחשיבותו של החוק אלא גם לדחיפותו. האם מישהו מהשרים באמת מוכן לקחת את האחריות על האסון הבא?!".

 

מוקדם יותר היום, מתחו השרים כץ וכחלון ביקורת אחד על השני. השר כחלון טען בשיחה עם גלי צה"ל כי "מי שמביא הצעה, שיביא גם מקור תקציבי ואז נדון". במשרד העבודה והרווחה טענו בתגובה: "כחלון הצביע בממשלה הקודמת בעד קידומו של החוק, אך לצערנו הוא לא מקודם בשל אטימות פקידותית וחוסר הבנה. מעתה כל אסון יהיה רק על אחריות פקידי האוצר".