14.06.2018

09:50

"חיכינו לליאו": לאחר הסערה - מסר העידוד מהשגרירות בארגנטינה

בסרטון מלא הומור, ולמרות ביטול משחק הנבחרת, עובדי שגרירות ישראל העבירו את איחוליהם לנבחרת הכדורגל הארגנטינית בגביע העולם. "במונדיאל נעודד את הצבעים תכלת ולבן"

למרות הביטול של המשחק בין ישראל לארגנטינה, שהכעיס ואכזב לא מעט גורמים ואוהדים בארץ, השגרירות הישראלית בארגנטינה שיגרה איחולי הצלחה לנבחרת הארגנטינית בגביע העולם בכדורגל. על מנת להפיץ את האיחולים, חברי השגרירות הפיצו סרטון חגיגי עם מיטב חידודי הלשון ומשחקי השפה.
 

"תביא לנו את הגביע, ליאו", נכתב בסרטון שהפיצו בשגרירות ישראל בארגנטינה. "חיכינו לליאו", עוד נכתב בספרדית, במשחק מילים על שמו של כוכב הכדורגל ליאו מסי, שמשמעותו בספרדית היא גם "בלאגן". לכן, כשנכתב בסרטון "אבל לא לכל כך הרבה ליאו", הייתה זו קריצה לסאגת ביטול המשחק בין נבחרת ארגנטינה לנבחרת ישראל. לקינוח נאמר בסרטון, "שלא יהיה לכם ספק, אנחנו נעודד את הצבעים תכלת ולבן במונדיאל" – צבעי מדיה של נבחרת ארגנטינה, שדומים מאוד לצבעי הכחול והלבן של מדי הנבחרת הישראלית.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:
רצח כפול ביפו: היום - כתב אישום נגד החשוד שהודה ברצח אחיותיו
מגשם שוטף לשרב יוקד: הכבדה בעומסי החום בסוף השבוע
הימור בטוח: אכילס החתול ניבא - רוסיה תנצח במשחק הפתיחה
 

מתוך  סרטון השגרירות הישראלית בארגנטינה לקראת המונדיאל
 

מתוך סרטון השגרירות הישראלית בארגנטינה לקראת המונדיאל (חדשות עשר)

 


בשבוע שעבר הודיעה נבחרת ארגנטינה על ביטול משחק הכדורגל עם נבחרת ישראל, שאמור היה להתקיים ביום שבת באצטדיון טדי שבירושלים. בהודעת השגרירות נכתב כי המשחק בוטל בשל איומים על חייו של כוכב הנבחרת ליאונל מסי.

 

יושב ראש ההתאחדות הארגנטינית, קלאודיו טאפיה, הודיע במסיבת עיתונאים כי באופן רשמי משחק הידידות מול ישראל מבוטל. "אני רוצה לבקש סליחה מכל הקהילה הארגנטינית בישראל, מכל הילדים והאנשים שקנו כרטיסים", אמר. "כיו"ר התאחדות כדורגל, אני אחראי על בריאות השחקנים ולכן החלטנו שלא לנסוע לישראל. מיד אחרי המונדיאל נשאיר את הדלת פתוחה למשחק עם ישראל. מבקשים שוב סליחה"

 

בתוך כך, ביום שני האחרון, נערך דיון בוועדה לביקורת המדינה על אופן חלוקת הכרטיסים למשחק. דודו מלכה, סגן ראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט, אמר במהלך הדיון כי הוא "מודה בדיעבד שהייתה העדפה לא תקינה של עובדי המשרד".

 

עוד עלה מהדיון כי נציבות שירות המדינה רעננה את נהלי חלוקת הכרטיסים לאירועים, רק כחודש לפני הסאגה. בנוסף, נדרש מבקר המדינה לבדוק חשדות לחלוקת כרטיסים לא תקינה בגמר גביע המדינה בכדורגל, שנערך בתחילת חודש מאי באצטדיון טדי בירושלים בין הפועל חיפה לבית"ר ירושלים.
 

 מירי רגב ומסי
 

מירי רגב וליאו מסי (רויטרס)