05.06.2018

09:54

ארדן: "חמאס מאפשר ירי ועפיפונים - לחזור לסיכולים ממוקדים"

השר לביטחון הפנים אמר בביקור בשדרות כי "משלחי העפיפונים ומפקדי חמאס צריכים להיות יעד לסיכולים". לדבריו, "לא איבדנו את ההרתעה, זה לא דבר שצריך להוכיח יום ביומו"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס היום (שלישי) בחנוכת מוקד עירוני חדש בשדרות למתיחות בדרום, וטען כי "לאור העובדה שחמאס הוא זה שמאפשר את הירי ואת שליחת העפיפונים, צריכים לחזור לסיכולים הממוקדים. משלחי העפיפונים ומפקדי חמאס צריכים להיות יעד לסיכולים". לדבריו, "היום האיומים אחרים - מנהרות, רקטות, ובכל פעם מוצאים כלי חדש לנסות לפגוע בנו". 

 

"איובנו מנסים לפגוע בחוסן האזרחי כי הם מבינים שהם לא יכולים לפגוע בצה"ל, אבל גם בזה הם לא יצליחו", הוסיף ארדן. "אני ממש לא חושב שאבדנו את ההרתעה, הרתעה היא לא דבר שצריך להוכיח אותו יום ביומו".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יועץ אובמה לשעבר: אופתע אם ישראל לא ידעה על ריגול בלאק קיוב

בכיר ובכיר לשעבר במועצה באזור ירושלים חשודים בהטרדה מינית

היסטוריה בסעודיה: רישיונות נהיגה ראשונים חולקו לנשים

 

ארדן העריך כי "בשבועות האחרונים, תקיפות צה"ל היוו פגיעה משמעותית בתשתיות חמאס", והבהיר: "כל פעולה התקפית תיענה בתגובה קשה". לדבריו, "אני, כחבר קבינט, חושב שצריך לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים. טרור העפיפונים הוא חמור ביותר, ומי ששולח אותם צריך לחשוש לחייו".

 

בתוך כך, צה"ל נערך ל"יום הנכסה", המציין את היום שבו כבשה ישראל את הגדה המערבית ורצועת הזה לפני 51 שנים. כוחות גדולים של הצבא נערכים לאורך הגדר ברצועת עזה, וסוללות כיפת ברזל ערוכות למקרה של ירי לעבר ישראל.

 

 גלעד ארדן בחנוכת מוקד חדש בשדרות
 

גלעד ארדן בחנוכת מוקד חדש בשדרות (חדשות עשר)

 

 

חמאס לא ציפה להצלחה כה גדולה בשיגור עפיפוני התבערה, ולכן סביר להניח שבמהלך היום יופרחו עפיפונים רבים, אך כמות מצומצמת של מפגינים. חמאס רוצה לקבוע תמונת ניצחון בשבוע האחרון של חודש הרמדאן ובהתאמה, איראן רוצה ביום שישי האחרון של הצום "מופע" על הגדר, הכולל הרוגים, וכנראה תקבל את זה מאחר שחמאס עושה דברה של איראן בימים אלה.

 

בצה"ל מעריכים כי לא יגיעו אלפים אך נערכים לקראת צעדה לכיוון מעבר ארז שצפויה להתחיל ב-11:00. כמו כן, כוחות הביטחון נערכים לקראת פיגועים על הגדר, כפי שהיו בימים האחרונים. 

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס גם הוא אתמול בפתח ישיבת סיעתו למתיחות בדרום. "קודם כל, צריך להיות ברור שאנחנו לא מוכנים לקבל את שגרת העפיפונים, לא מהומות על הגדר, לא ניסיונות לפרוץ את הגדר ולגרום נזקים לעבודות או לשטח ריבוני ישראלי", אמר.

 

"לכן, אנחנו נפעל בהתאם", הוסיף ליברמן, "אני רק רוצה להדגיש שאנחנו נפעל בהתאם לאינטרס הישראלי, בזמן ובעיתוי הנוח לנו, מתי שאנחנו נחליט - אבל בכל אופן, אני לא נוהג להשאיר חשבון פתוח ואנחנו נסגור את כל החשבונות עם חמאס, עם הג'יהאד האסלאמי ועם יתר המחבלים שפועלים כנגדנו משטח רצועת עזה". השר ציין כי "עד היום שוגרו כ-600 עפיפונים. 400 מהם אנחנו הצלחנו ליירט באמצעים טכנולוגיים, וכ-200 הגיעו לשטחנו וגרמו ל-198 שריפות ונשרפו כ-9,000 דונם של גידולים חקלאיים ויער".