23.04.2018

17:59

"אל תקראו לו נוחי": החל ערעורו של דנקנר בפרשת הרצת המניות

מי שהיה אחד האנשים החזקים במשק מערער לא רק על חומרת העונש אלא גם על עצם ההרשעה. פרקליטיו מנסים לפנות לרגש של השופטים ולא להציגו כעבריין

 

נוחי דנקנר, מי שהיה פעם האיש החזק במשק, התייצב היום (שני) בבית משפט העליון בירושלים לדיון בערעור שהגיש נגד הרשעתו בהרצת מניות. דנקנר, שנשלח לשנתיים מאסר מאחורי הסורגים, מערער באמצעות עורכי דינו לא רק על חומרת העונש, אלא גם על עצם ההרשעה.

 

הדיון נערך בהרכב של שלושה שופטים בראשות ניל הנדל, כשיחד איתו נמצאים גם השופטים דוד מינץ וג'ורג קרא. פרקליטיו של דנקנר ניסו לפנות לרגש של השופטים כדי לשנות את ההחלטה של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חאלד כבוב. עורכי הדין מנסים להאניש את דנקנר ולא להציגו כעבריין אלא כאדם שאיבד את האימפריה שלו ולא רוצה לאבד גם את חירותו. במהלך הדיון אף פנה הנדל לסנגורים וביקש מהם לא לקרוא לו "נוחי אלא מר דנקנר כמו כל הנאשמים", במה שיכול לרמוז על כך שלא תהיה חמלה מצידם.

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

מרקל ומקרון יאמרו לטראמפ: אם תיסוג מהסכם הגרעין - המצב ידרדר

תקיפת נהג באלות לאור יום: תיעוד חדש מכבישי הדרום

תיעד את כלבו מצדיע במועל יד - ונקנס ב-4,000 שקלים

 

 נוחי דנקנר
 

נוחי דנקנר (חדשות עשר)

 

 

בפברואר 2012 התפוצצה פרשת הרצת מניות, כשדנקנר יזם רכישת מניות של IDB מחוץ לבורסה, כדי להביא לעלייה בערכן. דנקנר ניסה לשדר מצג שווא כלפי שוק ההון, שלפיו החברה, שנמצאה כבר אז בקשיים כלכליים, היא חברה נחשקת ורווחית.