05.04.2018

15:53

קרובת משפחה של המרגל: "יוליה אמרה לי 'מצבם של כולם משתפר'"

אחייניתו של סרגיי סקריפל שהורעל, שוחחה עם ביתו בטלפון, ודיווחה לטלוויזיה הרוסית כי מצבם משתפר. זו מתכננת להגיע לבריטניה בקרוב להיפגש עם הבת במטרה להחזירה לרוסיה

קרובת משפחה של המרגל הרוסי שהורעל, ויקטוריה סקריפל, אמרה היום (חמישי) כי היא שוחחה לראשונה מאז המקרה עם ביתו של המרגל שהורעלה גם היא, יוליה סקריפל. זאת לאחר שיוליה התעוררה מקומה מזה מספר שבועות. ויקטוריה שיתפה את הטלווזיה הרוסית, "יוליה אמרה שהכל בסדר, זה כל מה שאני הולכת לומר". כאשר קרובת המשפחה שאלה את יוליה על מצבו של אביה, סיפרה לטלווזיה הרוסית כי זו ענתה "הכל בסדר, הוא נח וישן". עוד הוסיפה קרובת המשפחה כי היא מתכננת להגיע לביקור בבריטניה בקרוב במטרה לנסות להחזיר את יוליה חזרה לרוסיה.

 

אתמול, ויקטוריה הגישה בקשה לויזה בריטית וסיפרה כי הביקור שלה מתואם עם שגריר רוסיה שבלונדון, אלכסנדר יאקובנקו. עוד הוסיפה כי היא מצפה שהשגריר ייפגש איתה כאשר תגיע. "בשלב הזה, יש לי רק מטרה אחת: לטוס לשלם ולהיפגש עם יוליה, אני מבינה כי המצב עם סרגיי יותר מורכב, אך אני מקווה שאפגש גם איתו", דיווחה ויקטוריה לטלוויזיה הרוסית.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נשיא הונדורס ישתתף בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל

התחזית לערב החג: תורגש התחממות; סיכוי לגשם בדרום הארץ

פרסום ראשון: טיסות ישירות מישראל לברזיל - החל מדצמבר

 

נוסף לכך, שגריר רוסיה בבריטניה אמר היום כי רוסיה תקבל את תוצאת בדיקת העצבים של המרגל הרוסי, אך תבקש לדעת מי היו המומחים שניהלו את הבדיקות. עוד הוסיף השגריר כי רוסיה מעוניינת בנוכחות בינלאומית בחקירת המקרה. בד בבד, משטרת בריטניה מסרה הודעה מטעם יוליה סקריפל, בתו של המרגל. בהודעה, טוענת סקריפל שהיא מתחזקת מדי יום, ביקשה פרטיות והוסיפה שההרעלה הייתה חוויה "מורכבת".

 

בהמשך, בדיון מיוחד שנערך במועצת הביטחון באו"ם, טען הנציג הרוסי: "אמרנו לעמיתינו הבריטים כי הם משחקים באש ויצטערו על כך".

 

 סרגיי סקריפל
 

סרגיי סקריפל (ללא קרדיט)

 

 

כזכור, המתיחות בין רוסיה לבריטניה על רקע הרעלת המרגל הרוסי ובתו גברה בשבוע האחרון. רוסיה הודיעה ביום שבת האחרון לבריטניה כי עליה להחזיר לשטחה יותר מ-50 דיפלומטים שנמצאים כעת ברוסיה. דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זקרובה אמרה לרויטרס שמשמעות ההודעה שבריטניה תחויב לקצץ מכוח האדם הדיפלומטי שלה.

 

זאת לאחר שמשרד החוץ הרוסי הודיע לדיפלומטים מ-23 מדינות על כוונת רוסיה לגרשם. בסך הכול גורשו 119 דיפלומטים - 60 מארה"ב ו-59 מהמדינות האחרות, בהם 23 מבריטניה. עוד נמסר כי רוסיה שומרת לעצמה הזכות לפעול נגד ארבע מדינות נוספות.