BETA

26.03.2018

19:08

פרסום ראשון: שרה נתניהו סירבה לעימות עם חפץ ופילבר

רעיית ראש הממשלה לא הסכימה לבקשת חוקרי להב 433 לעימותים עם עדי המדינה בתיק 4000 ולכן אלו לא התקיימו. השניים הובאו ליחידה אך לאחר החלטתה – שוחררו מהמקום

פרסום ראשון: רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, סירבה לקיים עימות עם שני עדי המדינה בתיק 4000 - יועץ התקשורת של הזוג נתניהו לשעבר, ניר חפץ, ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר. חוקרי יחידת להב 433 הביאו היום (שני) את שני עדי המדינה למתחם היחידה, על מנת לבצע את העימות כחלק מהחקירה שהתנהלה במקביל במקום ובמעונו של רה"מ בירושלים. משסירבה נתניהו לכך – השניים שוחררו.

 

מבחינה משפטית, אדם שמסרב לעימות דומה לאדם ששומר על זכות השתיקה. זו אכן זכותו אך במקרים אחרים המשטרה פועלת באופן שונה בכל הקשור לעימות. היא מכניסה מבלי שהיא שואלת את המעומת לחדר החקירות, אך באופן מובן היא לא יכולה להכריח את הנחקר לדבר. בחקירה הנוכחית, ביקשו את אישורה של נתניהו – אך היא סירבה.

 

חקירתו של ראש הממשלה נמשכה כארבע שעות וחצי. שרה וכן גם בנה, יאיר נתניהו, נחקרו החל מהשעה 09:00 במשרדי להב 433 שבלוד. שרה ויאיר חשודים במסגרת התיק בשיבוש הליכי חקירה ובקבלת טובות הנאה שלא כדין. לפי המשטרה, בדצמבר 2016, השניים מחקו מסרונים מהטלפונים הניידים שלהם, בזמן שחפץ ביקש מבני הזוג אלוביץ' למחוק מסרונים. השניים טענו מנגד שלא מחקו, אך אם כן מחקו – הסיבה הייתה מחוסר זיכרון במכשיר. השניים לא הכחישו כי פנו למשפחת אלוביץ' בנוגע לסיקור בוואלה, אך טענו שהרקע היה אידיאולוגי, וללא קשר לחברת בזק.

 

זוהי החקירה השנייה של בני הזוג נתניהו בתיק 4000, והראשונה מאז הפך ניר חפץ לעד מדינה ונתן את עדותו המפורטת. חוקרי המשטרה עימתו ככל הנראה את בני הזוג נתניהו עם מסרונים והקלטות שהעביר חפץ. הוא כאמור שהה במהלך החקירה במתקני להב 433, כך שיהיה זמין להשלמות חקירה תוך כדי החקירה של בני הזוג, אך לא עומת עם שרה נתניהו. נוסף על כך, ראש לשכתו לשעבר של נתניהו, דוד שרן, הצייצב אף הוא בלהב 433 ומסר עדות פתוחה בתיק.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בקשות הגבלה חדשות: המדינה ממשיכה לצוד אתרים שמפרסמים זנות

השריפה כילתה הכל: מבט מבפנים לדירה בה אירע האסון בבאר שבע

האירוע בקוסרא: נסגר התיק נגד הורי הילדים שירו למוות בפלסטיני

 

 שרה נתניהו בבית המשפט (ארכיון)
 

סירבה לעימות. שרה נתניהו (חדשות עשר)

 


בסרטון שפרסם בדף הפייסבוק שלו, התייחס נתניהו לחקירה והבהיר כי יש לו "ביטחון מוחלט שלא יהיה כלום - כי לא היה כלום". הוא הוסיף: "אני רוצה לאחל לכולכם חג פסח כשר ושמח. תהנו עם המשפחות שלכם. אני אהנה עם המשפחה שלי. אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".

 

היום נחקר גם שאול אלוביץ', שחשוד במתן שוחד לנתניהו בצורת סיקור חיובי באתר וואלה, שהוא בעליו, בתמורה להטבות לחברת בזק, שהוא בעל השליטה בה. גם רעייתו של אלוביץ', איריס, שהמשטרה מחזיקה לכאורה במסרונים בינה ובין שרה נתניהו הנוגעים לחקירה, נחקרה במקביל לבעלה.

 

בנימין נתניהו, ראש הממשלה
 

נחקר במעונו. רה"מ נתניהו (חדשות עשר)

 

 

במשטרה הוקם חפ"ק מיוחד לתיאום והעברת מידע בין החוקרים בכל המוקדים, התנהלות יוצאת דופן ודרמטית. גם בכירי הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קיבלו עדכונים בזמן אמת על התקדמות החקירה והגרסאות השונות.

 

נתניהו מצדו טוען כי לעולם לא הטיב עם אלוביץ', ובטח שלא בתמורה לסיקור בוואלה. עוד הוא מכחיש שידע על הקשר בין אישתו לאיריס אלוביץ'. בנאום "המרור והחרוסת" שנשא בשבוע שעבר התייחס נתניהו לחקירות ואמר: "רבים בעם ולא רק תומכי ליכוד, שומעים מה שעושים לנו בתקשורת ומרגישים שיש כאן משחק מכור, ממש ציד מכשפות".

 

בני הזוג נתניהו התייעצו אתמול עם עורכי דינם, שהכינו אותם לחקירה. בסביבתם בטוחים כי למשטרה אין כל ראיות הקושרות את רה"מ למעשים פליליים בתיק זה. שר החינוך נפתלי בנט אמר היום כי לא בהכרח יצא מהממשלה במקרה של כתב אישום נגד נתניהו. "נחכה ונראה", אמר בנט, "אם יהיה כתב אישום על זוטות, הפרת אמונים על משהו קליל, עכשיו ללכת נגד רצון העם ולהפיל ממשלה על דבר כזה?".