15.02.2018

14:19

 אביב גפן
אביב גפן,
יח"צ

משרד התרבות: אביב גפן לא יופיע בטקס המשואות

בעקבות הפרסום בחדשות עשר כי משרד התרבות והזמר חזרו לנהל מגעים בנוגע להופעתו באירוע, הודיעו במרכז ההסברה כי רשימת האמנים נסגרה וגפן לא כלול בה

משרד התרבות הכריע: אביב גפן לא יופיע בטקס הדלקת המשואות.

 

הבוקר (חמישי) פורסם בחדשות עשר כי חודשו המגעים לקיום הופעתו של אביב גפן בטקס המשואות. זאת לאחר  הסערה שהתעוררה בעקבות הפרסום לפני כחודש לפיו משרד התרבות הטיל וטו על השתתפותו של  גפן בטקס. עם זאת, מרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט מסר כי "אביב גפן לא יופיע בטקס המשואות על פי החלטת גורמי המקצוע האמונים על ההפקה והתוכן האומנותי של טקס המשואות, רשימת האמנים נסגרה״.

 

מוקדם יותר היום, בעקבות הפרסום בחדשות עשר, נמסר מטעמו של אביב גפן כי "עד לשעה זאת, אנחנו לא מכירים כל שינוי בהחלטת משרד התרבות לבטל את הופעתו של אביב בטקס הדלקת המשואות במתכונת שנקבעה - קרי הופעה על הבמה בשעה 19:55 ביחד עם שרית חדד בקטע של המעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות. כפי שאמרנו כבר אחרי הפרסום המקורי של עמית סגל, אביב גפן ישמח להשתתף בטקס, כפי שהתבקש על ידי ההפקה מטעם משרד התרבות".

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חרף התכנון המקורי: מפעל טבע בנתניה ייסגר, 220 העובדים יפוטרו

ירי בבית ספר אמריקני בכל שבוע: כרוניקה של רצח ידוע מראש

4 מאסרי עולם לרוצח משפחת סלומון; אחד השופטים תמך בעונש מוות

 

 מירי רגב
 

מירי רגב( יחיאב עמיאל)

 

 

לאחר הפרסום, חבר הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר כי מי שמשתמט משירות צבאי לא צריך להשתתף בטקס הדלקת המשואות הממלכתי. "בטקסים כאלה הייתי רוצה לראות מישהו שלקח חלק בקולקטיב הישראלי", אמר פורר לאילה חסון ברדיו 103FM.

 

ממשרד התרבות נמסר אז בתגובה לפרסום כי "שרת התרבות והספורט מירי רגב לא הטילה כל וטו על השתתפות אמנים וביניהם אביב גפן בטקס המשואות. השתתפות אמנים נתונה לבחירתם של הצוות המקצועי וההפקתי של הטקס".

 

בתגובה לדיווח על ביטול השתתפותו של גפן בטקס, איגוד אמני ישראל הודיע כי הוא "מתנגד בתוקף לכל החרמה או עירוב של שיקולים פוליטיים בהחלטה אם אמן כזה או אחר יופיע באירועים ציבוריים וממלכתיים. עיקרון זה חשוב במיוחד כאשר מדובר בחגיגות העצמאות למדינה, בהן אין מקום לתיוג של "שמאל" או "ימין", אלא אמורות לחבר בינינו, ולהראות את המשותף".