BETA

05.02.2018

18:37

פיגוע הדקירה באריאל: המחבל - אזרח ישראלי תושב יפו

נמשך המצוד אחרי המחבל שביצע את הפיגוע – בן לאם ישראלית ואב פלסטיני • בהקלטות ממוקד מד"א לאחר האירוע, נשמעת שיחה בין עד ראייה למוקדן: "אל תפסיקו עם ההחייאה"

פיגוע הדקירה באריאל: איתמר בן גל, אבל לארבעה בן 39 מהישוב הר ברכה בשומרון, הוא הנרצח היום (שני) בפיגוע בצומת הכניסה להתנחלות. המחבל הוא עבד אלכרים עאדל עאסי. הוא התגורר ביפו, בן לאם ישראלית מחיפה ואב פלסטיני.  אם המחבל עזבה את נצרת והתחתנה עם אבי המחבל בשכם, אבל בשנים האחרונות חזרה להתגורר בחיפה.

בני המשפחה במעגל הרחוק יותר אמרו לחדשות עשר שלא ראו אותה בחודשים האחרונים, אלא רק את הסבא שנפטר לפני כמה חודשים ואת הסבתא, שניהם מתגוררים בנצרת. בנוסף הם סיפרו שהם עזבה את הבית בנצרת, התחתנה עם פלסטיני משכם והתגרשה ממנו. בין השאר נבדק המידע שמגיע מגורמים פלסטינים, שאולי אם המחבל עדיין מתגוררת בצפון או אפילו בחיפה. 

 

איתמר בן גל, שנפצע בדרכו לאירוע משפחתי,  פונה לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה על ידי צוותי מד"א שהגיעו למקום, אחרי שאזרח שהיה בזירה הזעיק אותם – שניות לאחר הדקירה.  

 

וכך נשמעה השיחה:

 

אזרח: "היה פיגוע דקירה בצומת אריאל, זריז אמבולנס".

 

מוקדן: "צומת אריאל?"

 

אזרח: "כן, למעלה, לכיוון כביש 5".

 

מוקדן: "כמה נפגעים?"

 

אזרח: "לפחות אחד. אני לא יודע אם הוא בהכרה".

 

מוקדן: "המחבל נמצא במקום?"

 

אזרח: "כנראה שלא".

 

מוקדן: "יש שם כוחות של משטרה?"
 

אזרח: "יש שם כוחות של צה"ל".

 

מוקדן: "לך בבקשה אל הנפגע, תגיד לי איפה הוא דקור".

 

אזרח: "פלג גוף תחתון. הוא לא בהכרה. בית החזה שלו לא עולה"

 

מוקדן: "אני רוצה להדריך אותך איך לעשות את ההחייאה. שמישהו אחד יעצור לו את הדימום בינתיים. שב ליד החזה שלו, כל הזמן לעסות את בית החזה, תמשיכו לעשות החייאה עד שיגיע האמבולנס, לא להפסיק". בתמונה שפורסמה מאירוע משותף נראים השניים כשהם יחד, באירוע משותף, לפני כשנה. 

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

קצין בכיר בחיל הים: הייתי שמח אם לא היו נמכרות צוללות למצרים

שבעה נעצרו בחשד לניהול רשת זנות שהביאה נשים ממזרח אירופה

תיעוד: הטייס הרוסי שנפל בשבי באידליב מפוצץ עצמו עם רימון

 

 רזיאל שבח ואיתמר בן גל ביום הולדת של חבר משותף לפני שנה
 

רזיאל שבח ואיתמר בן גל ביום הולדת של חבר משותף לפני שנה( ללא קרדיט)

 

 

הלוויתו של איתמר בן גל תתקיים מחר ב-10:00 בבוקר ביישובו הר ברכה. בתוך כך נמשך המצוד אחר המחבל. על פי דיווחים פלסטיניים, צה"ל פשט על כפרים סמוכים ופרס מחסומים בכל האיזור על מנת ללכוד את המחבל. ארגון חמאס בירך על הפיגוע: "זה המשך ההתנגדות לנחות ירושלים של טראמפ". גם בג'יהאד האסלאמי בירכו: "זו תגובה טבעית לפשעי הכיבוש. זו הוכחה כי ההתנגדות של בני עמנו ממשיכה עד גירושו של האויב". 

 

מחקירת כוחות הביטחון עולה כי המחבל הגיע לטראמפיאדה, ודקר את איתמר שהיה במקום. כשהוא פצוע, הצליח איתמר להגיע לאוטובוס שעמד שם, ולצעוק, "פיגוע, דקרו אותי".  קצין צה"ל שהיה שם, ככל הנראה לא חמוש, רדף אחרי המחבל ופגע בו ברכבו פעמיים. כעת נבדקים כמה כיווני חקירה, ובין השאר נבדק אם המחבל הגיע לזירה במונית בעלת לוחית זיהוי ישראלית. 

 

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב אחר הצהריים לפיגוע. "יום קשה מאוד לשומרון", אמר, "זהו פיגוע שני תוך חודש. נצטרך להרים את הראש. המקום הזה היה המקום שבו אנחנו מזהירים שוב ושוב על הירידה של מאות שב"חים ללא כל פיקוח. אנו מחזקים את חיילי צה"ל ומערכת הביטחון. ההתיישבות בשומרון חזקה, כולנו כאן ורוחנו איתנה".

 

המחבל מהפיגוע באריאל
 

המחבל מהפיגוע באריאל (ללא קרדיט )

 

 

גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיב לפיגוע בחשבון הטוויטר שלו. "קיבלתי בצער גדול את הידיעה על פיגוע הדקירה הנפשע שארע היום באריאל, וכולנו שולחים חיבוק של נחמה וכוחות למשפחתו של הנרצח", צייץ, "אני גאה בקצין צה״ל שרדף אחר המחבל ופגע בו ברכבו, וסמוך ובטוח שכוחות הבטחון ימצאו אותו ואת המסייעים לו בקרוב ויביאו אותם לדין". 

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס לפיגוע. זה רק עניין של זמן. כוחות הביטחון יסגרו חשבון עם המרצח". ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס בישיבת הסיעה לפיגוע הדקירה. "שוחחתי עם מנכל מד"א, אלי בין, שסיפר לי שהפצוע נפטר", אמר, "אנחנו שולחים תנחומים למשפחה. כוחות צה"ל נמצאים במרדף, ואנחנו נמצה איתם את הדין. אנחנו תמיד עושים את זה. אני שם את מבטחנו בעוחות הביטחון שעושים עבודה מצוינת". 

 

"הרב בן גל היה אב מסור, איש ערכים שכולו אהבת הארץ והאדם", אמר שר החינוך נפתלי בנט, "הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. זהו ניסיון נוסף של הטרור הפלסטיני להלך עלינו אימים באדמתינו. הפלסטינים מוכיחים פעם אחר פעם שפניהם אינן לשלום, אלא לאלימות. לא ניתן להם לשבור את רוחנו. נמשיך לפתח את ארץ ישראל, לבנות ולהיבנות בה, בביטחון וללא פחד״.

 

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב גם הוא לפיגוע: "ליבי עם משפחתו של הרב איתמר בן גל שנרצח היום בפיגוע המחריד באריאל", אמר, "שוב רצח נתעב של אב משפחה שמשאיר ארבעה יתומים. מחזק את כוחות הביטחון וסמוך ובטוח שיניחו את ידיהם על הרוצח המתועב".

 

גם יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד הגיב לפיגוע בחשבון הטוויטר שלו: "שולח תנחומים למשפחתו של הרב איתמר בן גל שנרצח היום על ידי מחבל שפל בפיגוע באריאל", צייץ, "אני סומך על כוחות הבטחון שיגיעו למחבל ושולחיו וימצו איתם את הדין".