BETA

07.12.2011

19:42

עודכן:

הסתיים ללא תקלות הליך קליטתו בכלא של קצב - נמצא כעת בתאו

הליך קליטתו של נשיא המדינה לשעבר שהורשע באונס בכלא מעשיהו הסתיים ללא תקלות. מאז 10:00 שוחח קצב בנפרד עם מנהל הכלא, עובדת סוציאלית, קצין מודיעין ורופא. כעת הוא נמצא בתאו ביחד עם השר לשעבר שלמה בניזרי באגף התורני בכלא שתוגבר בעוד סוהר. המצלמות בתא לא הופעלו

מספר שעות אחרי שנכנס בשערי כלא מעשיהו, הסתיים ללא תקלות הליך קליטתו של נשיא המדינה לשעבר, האנס המורשע משה קצב. מאז 10:00 בבוקר שוחח קצב בנפרד עם מנהל הכלא, עובדת סוציאלית, קצין מודיעין ורופא וכעת הוא נמצא בתאו שבאגף התורני ביחד עם השר לשעבר שלמה בניזרי.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

מהרגע שבו נכנס בין שערי הכלא החל קצב בהליך הקליטה. במהלך ההליך לא עלו נושאים חדשים מאלו שעלו בוועדת המיון והקליטה בה היה לפני שבועיים. כעת, משהסתיים הליך הקליטה, הוכנס קצב יחד עם עוד סוהר לתאו שבאגף 8, ביתן 1. שם חיכה לו שותפו לתא, השר לשעבר שלמה בניזרי. המצלמות בתא לא הופעלו. ההחלטה להכניס את הסוהר הנוסף לתא התקבלה לאור החשש שהשמיעו מקורביו של קצב לפיו הוא עשוי לשים קץ לחייו במהלך שהותו בין כותלי הכלא.

 

כך, החל קצב לרצות את עונש שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין אונס ומעשים מגונים בשלוש נשים שעבדו תחתיו. הבוקר הוא הגיע לבית הכלא כשהוא מלווה ביקיריו ונפרד מהם.

 

האסיר מספר 1 - סיקור מיוחד »

 

"האמת תיחשף איתי או בלעדי"

רגע לפני שיצא מביתו שבקרית מלאכי מסר קצב הצהרה קצרה לתקשורת. "במדינת ישראל מוציאים היום אדם להורג", זעק שוב ושוב נשיא המדינה לשעבר. "יום אחד תיחשף האמת אינני יודע מתי, זה יהיה איתי או בלעדי", הוא קרא לעבר עשרות אנשי התקשורת שהמתינו. 

 

במקום התפתחה מהומה גדולה, כאשר הצלמים והכתבים הרבים שהמתינו להצהרתו של קצב התעמתו ביניהם ודחפו אחד את השני. לטענת הנשיא לשעבר, יש דבר גרוע יותר מהרשעת נשיא, וזה הכנסה לכלא של סבא לנכדים שהוא גם נשיא לשעבר, על לא עוול בכפו. "אני מצהיר קבל עם ועדה - מעולם לא פגעתי באיש. נהגתי בכבוד כלפי כולם. אישה או גבר, זוטר או בכיר", הוא הוסיף. 

 

הנשיא לשעבר אמר עוד כי במשך חמש שנות מאבק לא זכה לרגע אחד של חסד. "אני לא מבקש רחמים אבל מבקש - אל תלכו עיוורים אחרי פסק הדין. תקראו את מסמכי הערעור. יש שם עדויות וכן את הפרק החסוי שהוגש לבג"ץ. יש שם את הזיכוי", טען קצב. הוא ציין כי אינו צריך להביא ראיות נוספות לזיכויו. "אנא תקראו את מסמכי הערעור. יום אחד יפתחו עיניכם והמצפון יתעורר", הוא זעק.

 

"הפכנו להיות כמו איראן - מרשיעים אדם על חיבוק"

במקביל לכניסתו של קצב לכלא התפרסמו ראיונות שהעניק לרשתות זרות. בראיון לסוכנות הידיעות AP אמר קצב כי מצבו הוא "מצב סוריאליסטי שלא יכול לקרות במדינה דמוקרטית". קצב המשיך ושטח את עמדותיו הידועות: "הפכנו להיות כמו איראן וערב הסעודית בהן מרשיעים אדם על חיבוק".

 

הוא חזר על עמדתו כי הוא חף מפשע והולך לכלא על אף העובדה הזו. "הם שולחים אדם חף מפשע לכלא. נקודה", הדגיש.

הוא דבק בגרסתו כי א', שחשפה את הפרשה, פוטרה על ידו כיוון ש"הייתה עובדת גרועה - ולכן היא רצתה לנקום". "היא כתבה לי מכתבי אהבה בהם הצהירה על אהבתה אליי. אני יודע שכשהיא הולכת לישון כל לילה היא יודעת שההאשמות הן שקר", הסביר הנשיא המורשע. הוא הבטיח להמשיך להיאבק על חפותו, אך לא ציין אם יפנה למחליפו בנשיאות שמעון פרס כדי לבקש חנינה.

 

בראיון אחר ל"ניו יורק טיימס" סקר קצב את פרטי התיק נגדו ואמר כי הוא החל להטיל ספק במערכת לה הקדיש את כל חייו. "כאשר הייתי נשיא, קיבלתי 10,000 בקשת חנינה. כולם טענו שהם היו קורבן לאי צדק. אני מצטער שדחיתי באופן מיידי את טענותיהם. עכשיו אני מאמין שחלק מהם היו חפים מפשע", אמר.