BETA

03.01.2016

14:44

המרד: כך התכוונו פעילי הטרור היהודי "להפיל את המדינה ואת השלטון"

במסמך שנחשף היום על ידי השב"כ, לאחר הגשת כתבי האישום נגד הנאשמים ברצח בדומא ובפעולות טרור לאומני אחרות, מתוארת האידיאולוגיה שהניעה את הפעילים: "צריך להדליק את כל חביות הנפץ, את כל השאלות והסתירות בין יהדות לדמוקרטיה, בלי לפחד מהתוצאות. לפעול מחוץ לכלי הממסד אותם אנחנו רוצים להפיל, להגיע למסה גדולה שאותה כבר אי אפשר לחסל גם אם ישימו את כולנו בכלא"

מסמכים ששימשו את תשתית הטרור היהודי, האחראית בין היתר לפיגוע ההצתה בדומא בו נרצחו שלושת בני משפחת דוואבשה, נחשפו הבוקר - ומאפשרים הצצה אל תוך הטקסטים והאידיאולוגיה שהניעו את החשודים.

 

"נצטווינו בתורה בשלוש מצוות - בניין המקדש, מחיית עמלק ומינוי מלך. השאלה המתבקשת היא איך אנחנו מקיימים אותן", נפתח המסמך, "האמת היא שאסור לנו להשאיר כלום לקב"ה, מכל מה שקשור לשלבי הגאולה - כולל הבאת המשיח עצמו. צריכים להיות בראש של 'קבלן' - כיצד אני מבצע את העבודה. השלטון השולט היום בארץ ישראל לא מאפשר זאת, ואם הקבלן רואה שיש שלטון שמפריע לביוע המשימה, ואת המשימה צריך לבצע, הוא צריך לחשוב עכשיו איך מפילים את השלטון שמפריע לנו לבנות את בית המקדש, שמונע מאיתנו את הגאולה האמיתית והשלמה".

 

"היסודות של הציונות בנויים עבור מדינה ככל הגויים"

 

היום הוגשו כתבי אישום נגד עמירם בן אוליאל, בן 21 הנאשם ברצח בדומא, ונגד מספר חשודים נוספים, בהם קטינים, בעבירות אחרות של טרור לאומני - והמסמך מראה בדיוק באילו צעדים פרקטיים צריך לנקוט, ועונה על שאלות רלוונטיות.

 

למשל, כותבים מחברי המסמך, מדוע לא לנסות ולהביא לשינוי מבפנים? "המצב הקיים היום, שבו המדינה צרה ומצירה כל התעוררות לגאולה, היא לא במקרה", נכתב שם, "היסודות של המדינה ושל הציונות בנויים עבור מדינה ככל הגויים ולא למלכות ישראל. כמו מבנה שיסודותיו חלשים, הקירות מטים ליפול ויש נזילות מכל הכיוונים - הרבה יותר זול ומהיר להרוס ולבנות חדש מאשר לשפץ אותו... הכוונה היא להפיל את מבנה המדינה ואת יכולת השליטה שלה, ובשביל זה צריך לפעול מחוץ לכלי הממסד אותו אנחנו רוצים להפיל".

 

 

מתוך מצגת השב
 

מתוך מצגת השב"כ על דרכי הפעולה של תשתית הטרור היהודי(שב"כ)

 

כדי לפעול מחוץ לכלי הממסד, מתאר המסמך, צריך לפגוע ב"נקודות התורפה", ו"למדינת ישראל יש המון כאלה" - "להדליק את כל חביות הנפץ האלו. את כל השאלות והסתירות בין היהדות לדמוקרטיה, הצביון היהודי והחילוני, בלי לפחד מהתוצאות... המטרה היא ערעור יסודות המדינה, עד למצב בו היהודים מוכרחים להכריע אם הם חפצים במהפכה או בדיכוי המרכז, כי לא יהיה אפשר להתעלם ממנו. המרד לא יאפשר את קיומה של המדינה באותה צורה".

 

מכאן, עוברים הכותבים לתוכנית הפעולה. "השלב הראשון הוא הסברה, תעמולה והכוונת רעיונות מעשיים - שלב ההכנה למרד. עיקר הדגש הוא הטמעת הרעיון, איסוף חיילים, והכשרת השטח והשיח למרד", נכתב במסמך, "בשלב השני הרעיונות מתחילים לחלחל לשטח, הפעילות הקיימת מקבלת צביון וסגנון פעילות של מרד, ובמקביל מתחיל מהלך חזק של עידוד ופרסום הפעולות".

 

שלב פרוץ המרד, על פי הכותבים, משאיר את השלטון "עסוק כל הזמן במגננה, כשהיוזמה נמצאת בידינו, והשיח הציבורי מניח שהמרד הוא עובדה קיימת - מדינת ישראל היא כבר ספק". לאחר מכן, "המרד" מוביל למצב בו הממסד מחויב להכריע באחת משלוש האופציות: "כניעה וויתור על השלטון, משאל עם, או דיכוי המרד עד הסוף, מה שיוביל למהפכה".

 

 

זירת פיגוע ההצתה בכפר דומא. המרד, השלב המעשי
 

זירת פיגוע ההצתה בכפר דומא. המרד, השלב המעשי(רויטרס)

 

התשתית, כותבים מנסחי המסמך, צריכה להיות רחבה כמה שיותר. "כדי שהמהלך יצליח, צריך להגיע למסה שאותה כבר אי אפשר לחסל - כך שגם אם ישימו את כולנו בכלא עכשיו, ישנה מסה שאותה כבר אי אפשר לעצור מכיוון שעד שמצליחים לשים את היד על כולם כבר באים חניכים חדשים".

 

התעמולה והפרסום אמורים לפנות לקהל הרחב, "כדי להפוך את התפיסה בציבור כלפי רעיון המרד מהזיה לרעיון ישים ומציאותי... במקביל לתעמולה הזו, צריכה להיות תעמולה חיובית בעד שלטון יהודי - אנחנו הולכים מתוך מודעות שיהיה לרעיון המרד התנגדות עצומה מצד רוב היהודים, שנאה ואפילו רדיפות נגדנו. הרעיון של 'להרוס' את המדינה מאוד מפחיד, בזה שהם יאבדו את היציבות. ובכל זאת, המציאות החדשה שהמרד יביא תכריח את האנשים לבחור מחדש מה הם רוצים".